Проект пенсійної реформи подадуть у Раду сьогодні

10 грудня в Раду має бути поданий законопроект Кабміну про пенсійну реформу, на якій наполягає МВФ як на одній з умов видачі кредиту Україні.

Законопроект Кабміну про пенсійну реформу, на якій наполягає МВФ, 10 грудня подадуть до парламенту.

Нардеп-регіонал і профспілковий лідер Василь Хара очікує, що голосувати за документ будуть не раніше 22-24 грудня.

За словами першого заступника голови АП Ірини Акімової, реформа давно назріла, тому що населення старіє і кількість пенсіонерів скоро зрівняється з числом працюючих (поки на 13 працівників - 10 пенсіонерів).

Дефіцит Пенсійного фонду - близько 60 млрд грн. на рік з виплачуваних 200 млрд пенсій, цю дірку дотує держбюджет. Тому є два шляхи: підвищити податки до ПФ або урізати великі пенсії і підняти пенсійний вік.

Як планує уряд, для жінок пенсійний вік поступово підвищать до 60 років і обмежать максимальну пенсію 12-ма мінімальними - на сьогодні 8808 грн. Решта - на розсуд депутатів.

За словами Хари, Рада прийме більшість положень законопроекту, зокрема збільшить трудовий стаж, що дає право на пенсію (це менш "непопулярна" міра, ніж збільшення пенсійного віку, але не менш ефективна з точки зору скорочення видатків ПФ).

Щодо підвищення пенсійного віку нардеп висловився: "Потрібно не віднімати у тих, хто вже не може працювати, а розвивати економіку, щоб більше відрахувань йшло в ПФ. Зараз тіньових зарплат на 100 млрд грн., виведіть їх звідти і закриєте дірку в бюджеті ПФ".

Нагадаємо, 8 грудня Кабінет міністрів схвалив редакцію законопроекту про пенсійну реформу в Україні.

Читайте також:

Уряд прийняв проект пенсійної реформи

Янукович взявся за пенсійну реформу

Пенсійна реформа: пенсійний вік підвищать і чоловікам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: