Професію банкіра визнали найбільш шкідливою та збитковою

Банкірів і податкових консультантів назвали бур'янами суспільства - прибиральники і санітари приносять набагато більше користі.

Британська організація New Economics Foundation (NEF) запропонувала запровадити інноваційні основи розрахунку вартості праці – виходячи з її суспільної користі.

За даними дослідження NEF, найбільше збитків суспільству завдають банкіри, а також працівники сфери реклами і податкові консультанти.

Як з'ясували експерти NEF, провідні британські банкіри, які отримують до 80 млн фунтів стерлінгів на рік, на кожен свій зароблений фунт завдали країні 7 фунтів стерлінгів збитку.

Працівники реклами при зарплаті від 50 тисяч до 12 млн фунтів на кожен фунт доходу завдають суспільству 11 фунтів шкоди. Податкові консультанти, допомагаючи багатим не платити податки, на кожен фунт зарплати (від 75 тисяч до 200 тисяч фунтів) завдають 47 фунтів збитку.

Саме банкіри, страхові і рекламні компанії відповідальні за хвору атмосферу в суспільстві. Коли в людях виникає відчуття незадоволеності, і це штовхає громадян з невеликими доходами на неадекватні дії. Наприклад, виникає ситуація надспоживання, характерна якраз для країн, де фінансові інститути розвинені краще всього.

А ось няні, вихователі, санітари та прибиральники, навпаки, діють на суспільство позитивно і приносять йому користь.

Санітари відіграють життєво важливу роль в системі охорони здоров'я – вони не тільки підтримують чистоту і гігієну, але і сприяють зміцненню здоров'я. На кожен сплачений ним фунт вони "віддають" 10 фунтів додаткової вартості.

Няні і вихователі "беруть на себе важливу функцію турботи про дітей, дозволяючи їх батькам продовжувати працювати". На кожен фунт вони приносять 9,5 фунтів додаткової вартості.

Експерти NEF запропонували усунути дисбаланс між користю для суспільства і заробітком.

"Рівень оплати праці часто не відображає дійсного значення роботи. Як суспільство ми потребуємо нової форми оплати праці, яка б винагороджувала працівників, які приносять соціальну користь, а не тих, які отримують прибуток за рахунок суспільства і навколишнього середовища", - зазначила представниця NEF Ейліс Лоулор.

Дослідники NEF закликали політиків вжити заходів і вирівняти оплату праці, вимірюючи її соціальною і екологічною користю. Для цього, зокрема, запровадити більш прогресивне оподаткування.

Читайте також:

Аналітики прогнозують різке подорожчання продовольства в світі

Криза погнала українців в Антарктиду на заробітки

Тривалість життя людини можна визначити за її обличчям

Американець освоїв 50 професій в 50 штатах за 50 тижнів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: