Профспілки назвали підвищення мінімальних зарплат першоквітневим жартом

Індексація зарплат, якою хвалиться уряд, є абсолютно невідповідною рівню інфляції

Українці не відчують підвищення мінімальної зарплати через підвищення тарифів на електроенергію та інфляцію. Таким чином Національний форум профспілок України прокоментував заяви членів уряду про підвищення з 1 квітня мінімальної зарплати до 960 грн.

"Це підвищення виглядає як першоквітневий жарт уряду. Адже перш ніж хвалитися підвищенням зарплати до 960 грн, потрібно подивитися, на скільки виросли ціни на продукти, паливо і комунальні послуги. Індексація зарплат, якою хвалиться уряд, є абсолютно невідповідною рівню інфляції", - зазначив глава НФПУ Мирослав Якибчук.

Він нагадав, що за останній рік ціни на продукти виросли на 8,6%, а інфляція складала 8,3% за офіційними даними, і 10-18% за оцінками незалежних експертів, пише ЛІГА.net.

За словами глави НФПУ, влада бореться з наслідками безглуздої економічної політики і займається псевдореформами у сфері соціального забезпечення. "Про яке підвищення зарплат може йтися, якщо зараз розмір зарплати працівника першого розряду повинен лише перевищувати прожитковий мінімум? Тобто навіть якщо ця зарплата буде вища хоча б на гривню, цей пункт буде виконано. Водночас треба повернутися до встановлення тарифної ставки працівника на рівні 120% від мінімальної заробітної плати, як було раніше. Крім того, треба підвищити зарплату працівників до розмірів реальної вартості споживчого кошику", - підкреслив Якибчук.

Нагадаємо, з 1 квітня 2011 року згідно із Законом про держбюджет розмір мінімальної заробітної плати виріс з 941 до 960 грн. Крім того, з 1 квітня тарифи на електроенергію підвищилися на 15%.

Читайте також:

Український депутат отримує за місяць стільки, скільки його виборець за 2 роки

Мінімальна зарплата збільшилась на 19 гривень

Посол Фінляндії в захопленні від "української дешевої робочої сили"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: