Профспілки вимагають підвищити мінімальну зарплату до 3900 гривень

Реальному прожитковому мінімуму в Україні відповідає зарплата у розмірі 3900 грн.

Мінімальна зарплата та пенсія мають становити, принаймні 3800-3900 гривень, аби відповідати реальному прожитковому мінімуму, заявили представники профспілок України.

"Заявлені наміри президента "трошки підвищити заробітні плати, пенсії" можна інтерпретувати як намір підняти пенсії та зарплати, принаймні до реального прожиткового мінімуму. А він, за нашими розрахунками, складає 3800-3900 грн", - зазначив голова Національного форуму профспілок України (НФПУ) Мирослав Якібчук.

На його думку, ця сума враховує сьогоднішні реальні ціни на продукти харчування, одяг, побутову техніку, електроенергію, побутовий газ, рідке і тверде паливо, транспорт і зв'язок, комунально-побутові, лікувально-оздоровчі послуги і ліки, інформаційні продукти, витрати на духовні потреби, а також інфляцію.

Як выдомо, нинішні розрахунки прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати проводяться за застарілою системою та старими цінами. Заплановане владою до кінця року підвищення мінімальної зарплати до 1004 грн не здатне наповнити споживчий кошик пересічного українця.

За словами Якібчука, для правильних розрахунків потрібно, насамперед, науково обґрунтувати мінімальні біологічні, комунально-побутові, соціальні і культурні потреби особистості. Крім того, потрібна постійна індексація прожиткового мінімуму з врахуванням реального коливання цін на споживчому ринку.

Нагадаємо, що 18 травня депутати Верховної ради відхилили проект постанови Верховної ради "Про збільшення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати у 2011 році", підготовлений народним депутатом від фракції НУ-НС В’ячеславом Кириленком.

Як повідомлялося, президент Віктор Янукович вважає, що у зв'язку із перевиконанням дохідної частини держбюджету, у другому півріччі 2011 року рівень зарплат і пенсій необхідно переглянути.

Читайте також:

Губернатор Донеччини впевнений, що народ безбідно живе на 2,5 тис. грн

Життя в Україні дорожчає втричі швидше, ніж ростуть зарплати

Пересічний українець отримує дохід менше 200 доларів на місяць

Янукович запропонував Азарову підняти зарплати і пенсії

Рада відмовилась збільшити прожитковий мінімум

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: