Профспілки заблокували підвищення цін на газ для населення

На думку профспілок, відсутні економічні обґрунтування для подорожчання, і існуючі ціни на газ вже є економічно обґрунтованими.

Спільний представницький орган всеукраїнських профспілок відмовив Національній комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) в узгодженні проекту постанови про підвищення на 20% цін на газ для населення з 1 вересня.

Як повідомив голова Федерації профспілок України Василь Хара, на думку профспілок, відсутні економічні обґрунтування для такого рішення, і існуючі ціни на газ для населення вже є економічно обґрунтованими. "Якщо відповідно до вимог МВФ приводити вартість вітчизняного газу до ціни імпортованого, то взагалі втрачається логіка розвитку власного газовидобування в Україні. Тоді навіщо вкладати в це гроші, якщо можна весь газ імпортувати?", - сказав він.

Голова ФПУ підкреслив, що тепер у разі ухвалення НКРЕ відповідної постанови про підвищення цін на газ для населення, у Міністерства юстиції будуть відсутні правові підстави для її реєстрації, що у свою чергу зробить неможливим набуття чинності цим документом. За словами Хари, відповідна норма була закладена два роки тому в трибічну Генеральну угоду між урядом, профспілками і працедавцями.

Хара також повідомив, що українські профспілки готують масштабні акції протесту. "Проблема не тільки в цінах на газ. Є багато і інших: проблема робочого місця, проблема зарплати, проблема заборгованості по зарплаті, проблема здоров'я. Зараз робоча група розробляє стратегію (проведення акцій протесту). Наші активні дії почнуться після першої декади вересня", - сказав Хара.

Нагадаємо, НКРЕ офіційно підтвердила, що підвищила ціни на газ для населення і підприємств комунальної теплоенергетики (ТКЕ).

НКРЕ, зокрема, ухвалила рішення про підвищення на 20% роздрібних цін на природний газ для населення – з 1 вересня і граничного рівня цін на газ для підприємств теплокомуненерго – з 1 жовтня.

Читайте також:

Уряд знизить ціни на газ для священиків

Ціну на газ для населення таки підвищать з 1 вересня

Опалювальний сезон в Києві під загрозою зриву

Україна отримає кредит від ЄС, коли подорожчає газ для населення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: