Прогноз: до кінця року долар коштуватиме 9 гривень

На думку експертів, послабити гривню може дефіцит рахунку поточних операцій та борги перед іноземними кредиторами.

До кінця року експерти прогнозують девальвацію гривні до 9 гривень за долар. На їхню думку, причиною різкого падіння національної валюта стане дефіцит рахунку поточних операцій.

Послабити гривню можуть і борги вітчизняного корпоративного сектору перед іноземними кредиторами.

"Ми прогнозуємо рівень 8-9 гривень за долар. Хоча визнаємо, що стабілізуючими чинниками є співпраця з МВФ і, наприклад, півмільярдний кредит від Світового банку", - зазначив Олег Устенко, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера.

Банкіри не згодні і зауважують, що підстав для зміцнення долара в Україні немає - враховуючи співпрацю з МВФ та стабілізацію світових ринків. Щоправда, додають, що не завадила б також економічна та політична консолідація. Нещодавно фінансисти заявляли, що гривня буде стабільною щонайменше ще два місяці.

У Нацбанку також не бачать причин для паніки. Кажуть, дефіцит рахунку поточних операцій не буде критичним, оскільки за 4 місяці становить лише 594 мільйони гривень.

Загалом на цей рік Світовий банк планує надати Україні кредитів на 1 мільярд доларів. Окрім того, представники Європейського банку реконструкції та розвитку заявили, що готові збільшити позики Україні на 15% - тобто також до одного мільярда доларів, зокрема на підтримку фінансового сектору, інфраструктурних проектів, сільського господарства та будівництва.

Під кінець цього тижня гривня на міжбанківському валютному ринку подорожчала відносно долара (хоча подешевшала відносно євро). Торги на міжбанку 29 травня завершилися в діапазоні 7,605-7,62 грн за долар. Офіційний курс НБУ наразі становить 7,6 гривень за долар.

Читайте також:

Кредити МВФ підуть на реабілітацію комерційних структур

Світова фінансова криза переросла у торговельну

Криза спорожнила українські банки на 100 мільярдів

Банкіри пообіцяли, що гривня ще два місяці буде стабільною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: