Прогнози рейтингів Fitch для України покращились завдяки реформам - експерт

Експерти вважають, що пенсійна і податкова реформи Тігіпка наочно показали, що інвестиційний клімат в Україні повинен і буде покращуватися.

Проведення податкової і початок пенсійної реформи в Україні є ключовими чинниками, які сприятимуть покращенню інвестиційних рейтингів країни в майбутньому. Таку думку висловив заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький, коментуючи інформацію про підвищення прогнозу по довгострокових рейтингах дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній і національній валюті зі "Стабільного" на "Позитивний" рейтинговим агентством Fitch Ratings.

За словами аналітика, покращенню прогнозів сприяло реальне втілення програми непопулярних реформ, які були заявлені ще минулого року. "Та сама пенсійна і податкова реформи Тігіпка на ділі показали, що інвестиційний клімат в Україні повинен і буде покращуватися. Ми перебуваємо на самому початку шляху реформування, попереду складніші часи. Але міжнародні організації якраз розуміють, що без цих дій на щось претендувати взагалі неможливо", - відзначив Голобуцький.

Директор економічних програм Центру ім. А. Разумкова Василь Юрчишин також вважає, що пенсійна реформа зіграла роль в покращенні прогнозів, оскільки вона є однією з виконаних вимог для співпраці з Міжнародним валютним фондом. "Для МВФ важлива збалансованість державних фінансів. Фонд, за великим рахунком, не цікавить, що ми робитимемо з пенсійною реформою - чи то підвищувати пенсійний вік, чи то знаходити додаткові джерела фінансування. Вони стурбовані дефіцитом пенсійного фонду і держбюджету.

Я думаю, що відображення ось таких ось якісних оцінок і очікувань, а не стільки реальних змін, і стали основою для перегляду прогнозу рейтингу", - сказав Юрчишин. За його словами, покращення позицій України в середовищі інвесторів можна буде вважати заслугою уряду.

Нагадаємо, 21 липня Fitch Ratings опублікувала інформацію про підвищення прогнозу по довгострокових рейтингах дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній і національній валюті з "Стабільного" на "Позитивний" і підтвердило довгострокові РДЕ на рівні "B" і короткостроковий РДЕ на рівні "B".

Читайте також:

Підвищення інвестрейтингу України - заслуга уряду і Тігіпка - експерт

Агентство Fitch підвищило прогноз рейтингу України

Єврооблігації України отримали рейтинг Fitch

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: