Прогнози щодо економік країн світу від МВФ: у США - покращені показники, а Росія піде в мінуси

Дата публікації
Прогнози щодо економік країн світу від МВФ: у США - покращені показники, а Росія піде в мінуси

МВФ прогнозує Росії у 2015 році падіння економіки до мінус 3% / forexaw.com

На економічний розвиток у світі позитивно вплине падіння цін на нафту.

Міжнародний валютний фонд оприлюднив глобальний економічний прогноз для світу на 2015-2016 роки.

Світове зростання отримає додатковий стимул у результаті зниження цін на нафту, що обумовлене збільшенням пропозиції. Однак цей стимул, за прогнозом МВФ, буде з надлишком компенсуватися негативними факторами, включаючи слабку інвестиційну активність, оскільки під багатьох країнах з розвиненою економікою і країнах з ринком триває адаптація до зниженням очікуванням щодо середньострокового зростання.

Світове зростання в 2015-2016 роках прогнозується на рівні 3,5 і 3,7 відсотка. А це на 0,3% нижче, ніж в жовтневому випуску "Перспектив розвитку світової економіки" 2014 року. Цей перегляд пов'язаний з переоцінкою перспектив економіки Китаю, Росії, зони євро і Японії, а також ослабленням активності в деяких основних країнах-експортерах нафти внаслідок різкого зниження цін на нафту. Прогнози зростання були підвищені тільки по економіці США – до 3,6% у 2015-му і 3,3% у 2016-му.

Економіка Росії, за прогнозами МВФ, піде в мінуси. У 2015 році буде мінус 3%, а в 2016-му - мінус 1%. У той же час решта країн СНД покажуть зростання економік - плюс 2,4% у цьому році і плюс 4,4% у наступному.

imf.org

Розподіл ризиків для світового зростання є більш збалансованим, ніж у жовтні. Основний потенціал прискорення зростання пов'язаний з можливістю більш значного стимулу від зниження цін на нафту, хоча неясно, наскільки тривалим виявиться вплив шоку пропозиції нафти.

Ризики уповільнення зростання пов'язані зі змінами настроїв і волатильністю на світових фінансових ринках, особливо в країнах з ринком, де зниження цін на нафту призводить до уразливості зовнішнього сектора і балансів компаній в експортерах нафти. Ризики стагнації і низькою інфляції все ще викликають стурбованість в зоні євро і в Японії.

Тим часом економісти та фінансисти один за одним попереджають про глобальну економічну кризу в економіці Росії вже цього року. Причини все ті ж – санкції Заходу через агресію Москви проти України, а також падіння світових цін на нафту. Збитки в Москві вже рахують трильйонами.

Наступна публікація