Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Прокуратура без санкції суду провела обшук у "бурштиновому регіоні" Волині з незрозумілих мотивів

Свої дії слідчі не пояснюють, а от селяни та обласні депутати кличуть НАБУ втрутитися в ситуацію.

Новий бурштиновий скандал вибухнув на Волині, де прокуратура без рішення суду вилучила документи в одної із місцевих громад лише через те, що та хотіла співпрацювати із комунальним підприємством. Останнє мало провести геологічну розвідку на 8 гектарах та визначити, які поклади корисних копалин є на цій території, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Голова сільради каже, що правоохоронці діяли так, ніби мова йде про порушення громадою закону, натомість порушення було саме у діях прокурорів. "Без дозволів, без рішення суду можуть отак вриватися", - дивується голова Прилісненської ОТГ Ігор Терещенко. Діям правоохоронців дивуються навіть депутати облради. "У перевірках немає нічого страшного, якщо вони законні. А коли ось так вимагають від вас нібито законності, а самі порушують", - каже Іван Киричик.

ВідеоНа Волині незаконні дії прокуратури спровокували "бурштиновий" скандал

Прокуратура без рішення суду вилучила документи у одної із місцевих громад лише через те, що та хотіла співпрацювати із комунальним підприємством. Останнє мало провести геологічну розвідку на восьми гектарах та визначити, які поклади корисних копалин є на території.

На Волині незаконні дії прокуратури спровокували "бурштиновий" скандал

В облраді певні, що в такий спосіб хочуть розібратися із неугодними, бо проблеми у громади почалися через співпрацю із "Волинприродресурсом". Це комунальне підприємство заснували торік за рішенням обласної ради, воно мало вирішити проблему нелегального видобутку бурштину та корисних копалин на Волині. Облрада місяцями збирала документацію та дозволи, дотримувалася кожної букви закону, співпрацювати із легальним підприємством захотіли і в підлісненській ОТГ – попросили його провести геологічну розвідку та визначити поклади корисних копалин. "Геологорозвідку нам доручила зробити держава. Чому інші органи на це уваги не звертають", - каже директор КП "Волиньприродресурс" Василь Столяр.

Але до розвідки справа не встигла дійти – прокуратура написала громаді листа, де вимагала надати усі копії документів, громада копії надала, але вже через два дні прокурори прийшли без рішення суду вилучати документи. "Ми звернулися до поліції з інформацією про порушення і чекаємо внесення інформації до ЄРДР", - каже юрист Прилісненської ОТГ Антон Приймаченко. У прокуратурі тим часом всі звинувачення заперечують, бо оскільки вони слідча прокуратура, то мовляв, мали право прийти без рішення суду. "Ми маємо право звернутися з клопотанням на узаконення такого обшуку. І відповідно, якщо судом буде прийнято рішення про узаконення такого обшуку – документи, які були вилучені, залишаються у нас. Якщо такий обшук буде не узаконений, документи будуть повернені в установленому порядку", - пояснив керівник Маневицької місцевої прокуратури Олег Немирівський.

Натомість у громаді вказують на одну деталь: у Волинській області інші громади уже передали більше 200 гектарів в користування приватним, а не комунальним компаніям, але до них прокурори чомусь не навідувалися. Тому дії прокурорів називають не інакше, як тиском. Депутати готові скликати сесію, аби надавати скандалові ще більшого розголосу, але вже після оприлюднення такого наміру всіх їх прокуратура викликала на допит. Тим часом представники "Волиньприродресурсу" закликали НАБУ втрутитися у справу і дати оцінку діям правоохоронців.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції