Прокуратура порушила справу проти тимчасової адміністрації "Укрпромбанку"

Справа порушена за фактом зловживання ними службовим станом.

Київська транспортна прокуратура знайшла винного в тому, що активи "Укрпромбанку” не були переведені на баланс "Родовіда". В цьому обвинуватили посадовців тимчасової адміністрації "Укрпромбанку”.

Нагадаємо, 7 жовтня Кабмін спільно з НБУ прийняли рішення про переклад частини активів і пасивів "Укрпромбанку” в "Родовід". Зобов'язання переведені були, а ось активи - ні.

Цікаво, що в тимчасовій адміністрації "Укрпромбанку” в період, коли планувалося переведення його активів в "Родовід", працював усього лише один-єдиний посадовець - начальник управління ліквідації банків НБУ Костянтин Раєвський, який був тоді адміністратором банку, а зараз – його ліквідатор.

Проте справа порушена не проти конкретної людини, а за фактом. "Якщо кримінальна справа порушується за фактом, а не проти когось, це означає, що звинувачувана особа ще не відома слідству", - пояснює партнер юридичної компанії "Тарас і партнери" Олександр Суботін. Тому, кого прокуратура називає "посадовцями", невідомо.

Адвокати "Укрпромбанку” вважають звинувачення необґрунтованими і стверджують, що в проблемі з переводом активів винен не хто інший, як екс-тимчасовий адміністратор "Родовід” Банка Сергій Щербина. "Тут провина тимчасової адміністрації Родовид Банка, яка хотіла отримати додаткові кошти з держбюджету, умисне затягувала передачу активів", - заявили правозахисники "Укрпрома" під час засідання Печерського районного суду.

Проте суд не прийняв цих зауважень і 8 червня відхилив скаргу представника ліквідатора Укрпромбанку відносно порушення кримінальної справи. В "Укрпромбанку” здаватися не збираються.

"По Печерському суду ми подали апеляцію", - заявив помічник ліквідатора "Укрпромбанку” Ігор Власюк. За його словами інцидент практично вичерпаний. "Родовід" після відгуку ліцензії в "Укрпромбанку” заявив себе як кредитор і був переставлений в чергу кредиторів, яку вже погодив Нацбанк", - говорить Власюк. Інша справа, що черга до нього може і не дійти.

Пошуки винних у тому, що активи "Укрпромбанку” так і залишилися у фінустанові, замість того щоб бути переданими в "Родовід", як того вимагали постанови Кабміну і НБУ, почалися ще на початку року. А точніше, з моменту відкликання у "Укрпромбанку” ліцензії - 21 січня. Тоді тимчасовий адміністратор "Родовіда" Сергій Щербина подав звернення в прокуратуру з проханням розслідувати причину, по якій банк так і не отримав йому належної.

Прокуратура, у свою чергу, провела перевірки і визначила, що з 7 жовтня 2009 року по 21 січня 2010-го посадовці тимчасової адміністрації "Укрпромбанку”, використовуючи свій службовий стан в інтересах третіх осіб (кредиторів і боржників банку), активи "Укрпрома" в Родовід Банк не передали.

Читайте також:

Ліквідатор "Укрпромбанку" передасть активи банку на конкурсі

Нацбанк ліквідує ще три банки

НБУ відкличе ліцензію в Укрпромбанку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: