Прокуратура скасувала платний в'їзд до Києва

Прокуратура міста Києва визнала, що рішення міської влади про стягнення оплати за в'їзд у столицю порушує Конституцію.

Столична прокуратура визнала незаконним введення Київською міською радою платного в’їзду в межі міста Києва.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури.

Як зазначається в документі, ”чинним законодавством України не передбачено такий вид місцевого збору. Крім того, відповідно до чинного законодавства, податки і збори (обов`язкові платежі), стягування яких не передбачене законом, сплаті не підлягають”.

Водночас, як зазначається далі, Конституція гарантує кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, свободу пересування.

”Незважаючи на це, у наведеному рішенні Київська міська рада, за відсутності необхідних повноважень, заборонила в’їзд у місто Києва громадян за умови несплати ними вищевказаного збору, чим фактично позбавила людей конституційного права на свободу пересування. Також, законодавством не передбачено можливість прийняття нормативно-правових документів, які б в одному конкретному регіоні регулювали правові відносини, встановлювали права і обов’язки в особливій формі”, - наголошує прокуратура.

“Прийняте Київрадою рішення на сьогодні ще не підписано Київським міським головою, не оприлюднене, у зв’язку з чим ще не набрало чинності. Тому, з метою запобігання вступу в силу незаконного рішення прокурор Києва Євген Блажівський направив Київському міському голові Леоніду Черновецькому листа про зупинення його дії”, - підкреслює прес-служба прокуратури.

Виходячи з викладеного, прокуратура обіцяє у разі підписання Черновецьким даного рішення вживати подальші заходи реагування, передбачені законом.

Як повідомляв ТСН.ua, 22 січня Київська міська рада вирішила ввести обов’язковий для кожного підприємства, установи, організації і громадянина збір на покриття витрат, пов’язаних з використанням міської інфраструктури на всіх основних в’їздах в столицю.

Платним в'їзд повинен був стати приблизно через 3 роки — після того, як на дорогах будуть побудовані спеціальні термінали для оплати.

Читайте також:

В'їзд до Києва стане платним

Лікарям "рекомендують" прийти повболівати за Черновецького

На Черновецького нацькували Генпрокуратуру

Черновецький виставить на продаж пів-Києва. Землю забере у "невдах"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: