Промисловці платитимуть більше

Укргазенерго підвищила ціни на газ для промислових підприємств на 20 гривень.

Компанія Укргазенерго підвищила ціни на газ для промислових підприємств. Ціна палива для них зросла з початку травня на 20 гривень. У прес-службі Укргазенерго відзначили, що компанія вимушено піти на такий крок. Причиною цьому стало триразове підвищення державою загального тарифу на зберігання природного газу в підземних сховищах - до 39,6 гривень за 1 тисяча кубометрів.

У поточному році Укргазенерго передасть Укртрансгазу на зберігання в ПХГ більше 11 мільярдів кубометрів природного газу, що приведе до ще більших витрат, пов'язаних із зберіганням палива. Подорожчання газу викликало хвилю обурення у Федерації металургів. Вона звернулася в уряд і Антимонопольний комітет з проханням відреагувати на дії постачальника палива. 

Експерти галузі вважають, що така паніка необґрунтована, оскільки в собівартості продукції витрати на зберігання газу складуть десяті долі відсотка. При цьому металурги активно підвищують ціни на свою продукцію. "Маржа для продукції українських метпідприємств складає від 200 до 550 доларів за тонну. За два останні місяці ціна на чорний металопрокат в Україні виросла більш ніж на 500 гривень на тонну і у роздрібних операторів перевищує 800 доларів", відзначають у Центрі досліджень корпоративних відносин. 

Самі ж металурги відмовлятися від закупівель газу не збираються. Представники Mittal Steel Кривий Ріг повідомили, що частка газу в собівартості їх продукції, складає близько 8%. Компанія Метінвест повідомила, що метпідприємства холдингу "готові працювати в ринкових умовах". У компанії також відзначають, що на даний момент ситуація з постачаннями газу на підприємствах групи стабільна. "Ціна на газ не є основною частиною витрат на металургів", - підтверджує Олександр Піліпенко, віце-президент Індустріальної групи, що управляє активами ІСД. Менеджер упевнений, що Укргазенерго має право в односторонньому порядку піднімати ціну на газ.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: