Проникнення імпорту в публічні закупівлі позбавило ЗСУ 100-160 мільярдів гривень — Кисилевський

Дата публікації
Перегляди
1034
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
Проникнення імпорту в публічні закупівлі позбавило ЗСУ 100-160 мільярдів гривень — Кисилевський

ЗСУ на Авдіївському напрямку / Фото: Getty Images

Проникнення імпорту в закупівлі, які здійснюють державні установи та компанії, а також громади України становить близько 40%. Це у 8 разів більше, ніж в середньому у Європейському Союзі, де цей показник становить 5%.

Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський під час представлення каталогу української техніки для потреб громад.

У 2023 році держава та громади витратили на публічних тендерах близько трильйона гривень. З них близько 400 мільярдів були витрачені на закупівлю іноземних товарів та послуг.

"Якщо врахувати, що при закупівлі української продукції до 40% коштів повертається в бюджет у вигляді податків, втрати України через недосконалу структуру публічних закупівель становлять 100-160 мільярдів гривень. Ці гроші держава могла спрямувати на потреби ЗСУ. Але вони пішли в Туреччину, Китай та інші країни. З точки зору здорового глузду важко пояснити, чому в умовах війни і дефіциту коштів Україна підтримує інші держави, а не власну армію", — відзначив Дмитро Кисилевський.

Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський є автором законодавства про локалізацію, яке у 2024 році вимагає при публічних закупівлях продукції машинобудування наявності не менше 20% української складової. З 2025 році цей показник зросте до 25%.

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко оцінив бюджетний розрив через військові видатки у 5 млрд доларів або 200 млрд грн.

26 лютого Президент України Володимир Зеленський оголосив запуск нової економічної політики "Зроблено в Україні" та анонсував розширення політики локалізації на інші категорії товарів.

Наступна публікація