Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Протерміновані кредити збанкрутілих українських банків продаватимуть через американські майданчики

Старт первинних продажів уже оголосили.

Протерміновані кредити збанкрутілих українських банків продаватимуть через американські торговельні майданчики First Financial Network (FFN) і The Debt Exchange (DebtX). Вони вже оголосили про старт первинних продажів від імені Національного банку України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

На початковому етапі відбудеться продаж пакета з 52 кредитів на загальну суму 170 млн доларів (4,6 млрд грн). Про йдеться в повідомленні FFN, пише УНІАН.

"Банківський сектор України перебуває в стані рецесії від 2014 року, понад 90 банків було ліквідовано, а загальна сума активів, за якими не виконуються кредитні зобов'язання, оцінюється в межах 28-38 млрд доларів у зв'язку з чим міжнародні фінансові компанії допомагають і підтримують український уряд в роботі з цими ініціативами", - говориться в повідомленні.

DebtX від імені ФГВФО проводить закритий аукціон вартістю близько 6,5 млрд грн (240 млн доларів) за кредитами, отриманими від ліквідації кількох банків. Матеріали для due diligence (аналізу фінансово-господарської діяльності підприємств перед їхньою купівлею) будуть доступні найближчим часом, а пропозиції почнуть приймати у вересні.

Нагадаємо, у березні ФГВФО спільно з НБУ розпочали пілотний проект з реалізації великих пулів активів неплатоспроможних банків, які перебувають у заставі Нацбанку, із залученням до продажу як консультантів американських компаній - дочірніх структур світових лідерів з реалізації проблемних активів - компаній DebtX ("Дебтекс Україна") і FFN ("Фьост Файненшиал Нетворк Юкрейн").

За оцінками Фонду, реалізація проекту дасть змогу відкрити світу вітчизняний ринок проблемних активів, зацікавити міжнародних інвесторів і підвищити ефективність продажу активів.

У пілотному проекті будуть задіяні активи в заставі НБУ за раніше виданими кредитами рефінансування "ВіЕйБі Банку", "Брокбізнесбанку", "Дельта Банку", "Актив-банку", "Київської Русі", "Єврогазбанку", "Фінансів та Кредиту" і "Златобанку".

За умовами проекту, пошук покупців здійснюватиметься як в Україні, так і за її межами, а торги відбуватимуться в режимі онлайн у ході електронних аукціонів, учасником яких зможуть стати всі зацікавлені інвестори, незалежно від їхнього місцеперебування.

Відео Печерський суд Києва виніс ухвалу щодо відновлення справи проти Гонтаревої

Залиште свій коментар

Вибір редакції