Провал Цукерберга та росіяни під санкціями. Найбагатші люди планети "збідніли" за рік на 511 мільярдів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Азії 128 мільярдерів втратили 144 мільярди доларів.

2018 року 500 найбагатших людей планети за версією Bloomberg втратили 511 мільярдів доларів. Найбільше постраждав засновник Facebook Марк Цукерберг.

Як зазначає Bloomberg, зниження статків спричинене напруженістю у світовій торгівлі та побоюванням можливої рецесії у США. Станом на закриття торгів у п’ятницю, 21 грудня, загальні статки 500 найбагатших людей становили 4,7 трильйона доларів.

Видання нагадує, що на початку року цей показник сягнув рекордних 5,6 трильйона доларів.

Через низку криз та скандалів з Facebook найбільших втрат зазнав Марк Цукерберг — 23 мільярди доларів. Інший американський мільярдер — засновник компанії Amazon Джеф Безос навпаки — збагатів найбільше за всіх 2018 року. Втім до вересня його статки зросли на 69 мільярдів доларів, однак потім знизились на 53 мільярди.

Американські мільярдери складають найбільшу частину зі списку 500 найбагатший людей — 173. У 2018 році їхні статки зменшилися на 5,9%, до 1,9 трильйона доларів.

В Азії 128 мільярдерів втратили 144 мільярди доларів. Як зазначає видання, на Близькому Сході ситуація також була неспокійна: попри звільнення більшої частини саудівських мільярдерів, які фігурували у корупційних справах, методи Ер-Ріяда викликають "сумніви та побоювання". Найбагатша людина королівства — принц Алвалід, звільнений у березні після 83 днів під вартою, втратив 3,4 мільярда доларів. З 2014 року його статки зменшилися на 60%.

Також знизилися статки 16 з 25 російських мільярдерів зі списку Bloomberg. Найбільше — 5,7 мільярда доларів — втратив алюмінієвий магнат Олег Дерипаска, проти якого США запровадили санкції.

Видання наголошує, що у бізнесменів з енергетичного сектору був кращий рік, ніж в інших. Вони загалом збагатилися на 6 мільярдів доларів, тоді як усі інші галузі зазнали збитків.

За рік кількість жінок у списку 500 найбагатших людей зросла на одну — до 66. Йдеться про британку Деніз Коутс, засновницю та генеральну директорку букмекерської контори Bet365 Group Ltd.

Нагадаємо, раніше Bloomberg назвав найбагатшу людину Європи. Хоча європейці у статках все ж поступаються американцям.

ВідеоЗаощадливі мільярдери: як і чому економлять найбагатші люди світу

Вони можуть легко придбати острів, а натомість економлять на подорожах, їжі, та одязі. Одним з таких багатіїв був засновник мережі магазинів ІКЕА Інгвар Кампрад, який кілька днів тому пішов з життя. Хто ще із найбагатших людей планети відомий своєю заощадливістю і як ця звичка допомагає мільярдерам в їхньому бізнесі – дивіться у "Сніданку".

Заощадливі мільярдери: як і чому економлять найбагатші люди світу

Залиште свій коментар

Вибір редакції