Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Провідні економісти малюють Росії похмурий сценарій через санкції, обвал рубля і відтік грошей

Опитані Bloomberg фахівці вірять у введення жорстких санкцій проти Кремля.

Російська економіка може зіткнутися з рецесією в найближчий рік.

Про це повідомляється в опитуванні агентства Bloomberg.

На думку опитаних фахівців, вірогідність такого сценарію оцінюється в рекордні 50% через загрози нових санкцій проти Москви у зв'язку з ескалацією конфлікту в Україні.

Так, середній прогноз зростання ВВП в 2014 році погіршився до 1% з 1,2% у березневому опитуванні. У 2013 році зростання сповільнилося до найнижчих темпів з 2009 року - 1,3%.

Оцінка інфляції на кінець року в РФ в квітневому опитуванні Bloomberg становить 6% проти 5,5% місяцем раніше. У березні інфляція прискорилася до 6,9% в річному вираженні з 6,2% у лютому. Її пік очікується в травні або червні на рівні 7,5%.

Також відтік капіталу з РФ за перші три місяці цього року збільшився до $ 50,6 млрд порівняно з $ 27,5 млрд роком раніше. За весь 2013 рік відтік склав $ 63 млрд.

"Беручи до уваги напруженість навколо України, відтік капіталу, ймовірно, залишиться досить інтенсивним, - заявив економіст IHS Global Insight у Вашингтоні Чарльз Мовіт. - Ослаблення рубля вдарило по споживачах, і ми чекаємо на подальший спад їхньої активності".

Крім того, рубль із початку року подешевшав до долара на 8,4%, показавши найбільше після аргентинського песо падіння серед 24 валют країн, що відслідковуються Bloomberg.

За даними іншого опитування Bloomberg, більшість з 18 економістів-респондентів (72%) вважають, що США введуть прямі економічні санкції проти Росії. У березні частка таких відповідей становила всього 30%. У тому числі санкцій стосовно банківського сектора очікують 56% учасників, оборонних підприємств - 50%. При цьому 90% опитаних не очікують аналогічних дій від Євросоюзу.

Як відомо, США і країни Євросоюзу ухвалили рішення про розширення санкцій проти РФ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції