Проїзд у столичному метро знову подорожчає

За даними начальника Київського метрополітену, економічно обґрунтований тариф на проїзд сьогодні складає 2,52 грн.

У Києві знову заговорили про підвищення цін на комунальний транспорт. На сайті Київської міськадміністрації з'явився проект документу, який вносить зміни до розпорядження №90. Примітно, що саме ним були підвищені тарифи на проїзд до 1,70 грн в метро і 1,50 грн - в автобусах, тролейбусах і трамваях.

Щоправда, в оприлюдненому проекті ні слова про нові ціни. У документі сказано, що він підготовлений, щоб "поліпшити фінансовий стан комунальних транспортних підприємств". Проте опозиція вже угледіла в цьому прямий натяк - ціни підвищуватимуться. Голова транспортної комісії Київради Дмитро Олійник стверджує, що влада планує збільшити вартість проїзду в метро вже у вересні.

"У мерії готують два документи, пов'язані з підвищенням тарифів у вересні. Розпорядження, яке поки не повністю опублікували на сайті КМДА, насправді їх і підвищить. Наскільки я знаю, поки мова йде тільки про метро. Зараз вирішується питання, на скільки зростуть тарифи", - говорить Олійник. За його словами, одночасно готується проект рішення Київради про зміни у рішенні від 30 вересня 2008 року, коли були встановлені ціни на проїзні. "Його хочуть винести на найближчу сесію наприкінці серпня", - сказав Олійник.

Проте, начальник главку цінової політики Василь Яструбинський все спростовує: "Ми поки не плануємо підвищувати тарифи на громадський транспорт. В будь-якому разі, вони не регламентуватимуться саме цим розпорядженням".

Начальник метрополітену Петро Мірошников розповів, що такі плани були, але поки не обговорюються. "Я б з дорогою душею підвищив тарифи, але це компетенція влади. Я можу тільки стверджувати, що економічно обґрунтований тариф на метро сьогодні - 2,52 грн. Саме такою повинна бути ціна. А ми отримуємо реально 1,37 грн з кожного пасажира, перевозячи 1,4 млн пасажирів на день, серед яких 300 тисяч пільговиків. За пільговиків нам уряд повинен платити 260 млн грн на рік, а фактично виплачує 22,5 млн грн. Компенсація за різницю в тарифах взагалі не закладена. В результаті у нас суцільні збитки".

Варто зазначити, що ціни на проїзд в київському метро набагато нижчі, ніж у підземках інших країн. Якщо у нас жетончик коштує 1,70 грн, то, наприклад, у Парижі на наші гроші - 15 грн. У Нью-Йорку - 18 грн, Стокгольмі - 20 грн, Берліні - 21 грн. Жетончик московського метрополітену потягне на 5,36 грн. Щоправда, в інших метрополітенах ціна зменшується практично вдвічі, якщо купувати квиток на 5 і більше поїздок.

Читайте також:

У Києві побудують канатну дорогу

У Києві відкрився річковий трамвай

З київського метро зник потяг вітчизняного виробництва

Метро на Троєщину обійдеться Києву в 6 мільярдів гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: