Проїзд в електричках буде дорожчати щомісяця

Мінтрансзв'язку вирішив щомісяця підвищувати плату за проїзд в електричках.

Щомісяця вартість проїзду в приміських залізничних перевезеннях буде зростати на 3%. Таке рішення було прийнято на нараді в Міністерстві транспорту і зв`язку України з питань тарифної політики "Укрзалізниці".

Вирішено також укласти контракти між залізницями і обласними адміністраціями щодо повної компенсації збитків від перевезень в приміському сполученні за рахунок місцевих бюджетів, оскільки серед причин зростання обсягів збитків від приміських пасажирських перевезень - незадовільний рівень компенсацій за пільгові перевезення.

Зараз налічується 25 категорій пільговиків, проте ситуація з їх фінансуванням залишається критичною, при цьому законодавчі акти не дають права залізницям припинити перевезення пасажирів на пільгових умовах.

У повідомленні наголошується, що відтепер начальники залізниць нестимуть персональну відповідальність за виконання доручення щодо індексації тарифів і укладення контрактів між залізницями і обласними адміністраціями щодо повної компенсації, а також будуть відповідальними за поквартальний звіт з цього питання.

Вирішено також до 3 лютого 2009 року розробити план заходів щодо створення на базі залізничних служб приміських перевезень регіональних дирекцій приміських перевезень.

"Якщо ми говоримо про інтеграцію в Євросоюз, про виконання умов вступу до СОТ, ми маємо відходити від радянської психології безплатних перевезень: у всьому цивілізованому світі жоден пасажир не може користуватися послугами транспорту, не придбавши квиток", - зазначив директор Департаменту залізничного транспорту Мінтрансзв’язку Михайло Макаренко.

За його словами, необхідно вести облік пасажирів-пільговиків, видаючи їм безплатні квитки, при цьому декларуючи, до якої категорії пільговиків цей пасажир належить.

"Таким чином ми знатимемо, хто має оплачувати перевезення цього пільговика, і зможемо ліквідувати збитковість залізничних перевезень", - сказав Макаренко на нараді.

За інформацією Мінтрансзв’язку, у 2008 році доходи залізниць від пасажирських перевезень становили майже 4 млрд. грн., а витрати - більше 8,2 млрд. грн.

У міністерстві зазначають, що щорічно збитки від пасажирських перевезень – у внутрішньому, міжнародному і приміському сполученні - мають тенденцію до зростання: у 2004 році вони становили 1,8 млрд. грн., у 2005 р. - майже 2,2 млрд. грн., у 2006 р. - 2,8 млрд. грн., у 2007 - 4 млрд. грн.

Читайте також:
У Києві школярі будуть їздити безплатно
КМДА змусить маршрутників підняти ціни
АМКУ не подарує Черновецькому тарифи на транспорт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: