Проїзд у київському метро знову подорожчає

Якщо плата за проїзд знову підвищиться, за новими тарифами, можливо, платитимуть не всі. Основний удар припаде на більш забезпечених пасажирів метро.

Нещодавнє підвищення цін в столичному метро навряд чи буде останнім, адже підземка навіть при тарифі в 2 гривні продовжує працювати собі в збиток.

Про це заявив начальник Головного управління цінової політики столичної мерії Василь Яструбинський.

"Метро і до цього дня не виходить зі збитків. Дотацій бракує. Скажу одне: лише в 2000 році, коли проїзд коштував 50 копійок, витрати метро хоч якось покривалися. Після цього пішли одні збитки. Завдяки тому, що проїзд підвищився до 2 гривень, метрополітен зміг заробити близько 70-80 млн гривень, але це - за збитків 205 млн гривень", - сказав Яструбинський, додавши, що подорожчання проїзду розглядатиметься тільки після прийняття бюджету Києва на 2011 рік.

Проте, як випливає з його слів, якщо плата за проїзд знову підвищиться, за новими тарифами, можливо, платитимуть не всі. Основний удар припаде на більш забезпечених пасажирів метро.

"З 1 січня, швидше за все, вже введуться деякі елементи так званої соціальної карти. Буде розроблена спеціальна система, коли ті, хто забезпеченіший, платитимуть більше, ніж ті, у кого засобів менше", - розповів чиновник, відмітивши, що зараз ведуться відповідні розрахунки.

"У всьому цивілізованому світі експлуатаційні витрати підземки оплачують самі пасажири, купуючи жетони або проїзні. А ось вже витрати на розвиток метро покриваються за рахунок бюджету. Так само повинно бути і в Києві: експлуатація покривається за рахунок тих, хто користується транспортом, а розвиток - це вже гроші бюджету", - констатував Яструбинський.

Раніше заступник голови Київської міської державної адміністрації Анатолій Голубченко заявив, що нинішня ціна поїздки в київському метро (2 гривні) є стабільною, і її перегляду не передбачається.

Нагадаємо, з 6 вересня тариф на проїзд у Київському метрополітені підвищився з 1,70 до 2 гривень за одну поїздку.

Пізніше у КП "Київський метрополітен" заявили, що не виключають нового підвищення вартості проїзду.

У підприємстві пояснили, що це залежатиме від зміни комунальних тарифів, зокрема на тепло та гарячу воду.

Читайте також:

Київська влада пообіцяла, що проїзд у метро більше не подорожчає

У київському метро можна легко купити наркотики

У київських трамваях впроваджують нову систему оплати за проїзд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: