Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Психологічний фактор: у Нацбанку пояснили послаблення гривні цього тижня

2 жовтня, фізичні особи купили 100 мільйонів доларів, а продали — 50.

Через психологічний фактор на ринку гривня цього тижня перестала зміцнюватися і почала втрачати позиції щодо долара.

Таке пояснення дав Сергій Пономаренко, голова департаменту відкритих ринків Нацбанку, в ефірі програми "Нині вже" на hromadske.

"Відбувся нормальний ринковий механізм, гривня зміцнювалася довгий період часу, і коли валюта зміцнюється, виникає такий психологічний феномен, що ті, хто могли б продавати валюту, а могли не продавати, вони поспішають продати, тому що вони бачать, що кожен день вони отримують менше гривень за валюту. Водночас ті, хто хотіли б купити, вони навпаки затягують процес покупки, бо навіщо купляти, якщо це не терміново, і якщо кожного дня валюта дешевшає", — сказав Пономаренко.

За його словами, таким чином "накопичується певний дисбаланс".

"І коли ринок тормозиться і видно, що зростання припинилося… Ще можна сказати, що для багатьох був сигнал — на цьому тижні не було великих залучень Мінфіном через аукціон. Всі зрозуміли, що фактор нерезидентів цього тижня про додаткову пропозицію валюти грати не буде. Це певним чином стало тригером", — пояснив представник Нацбанку.

Тобто, цього тижня, навпаки, валюти почали більше купувати, а не продавати, і цей дисбаланс почав вирівнюватися. Пономаренко розповів, що зокрема у середу, 2 жовтня, фізичні особи купили 100 мільйонів доларів, а продали — 50, що спричинило зростання курсу долара.

Зазвичай такого не буває і сальдо продажу та купівлі валюти приблизно рівне. За словами представника Нацбанку, від початку 2019 року населення навіть трохи більше продало валюти, аніж купило.

Нагадаємо, після кількамісячного зниження курсу долара спостерігалося його стрімке зростання. Валюта піднялась у ціні майже на гривню. І одразу з'явився дефіцит у валютних обмінниках. Коливання курсу гривні, що спостерігається останнім часом, є закономірним процесом, заспокоюють у Національному банку України. 

Разом з цим після вихідних долар і євро здешевшають

Ще на початку цього тижня у курсах НБУ долар коштував 24,08 грн, а євро - 26,33 грн. Потім почалося різке здорожчання. Експерти, серед інших причин, називають політичні - пов'язані із можливим запровадженням "формули Штайнмаєра" на Донбасі. Відповідно паніка й "повела" людей до обмінників та банків - у деяких із них купити валюту не могли через її відсутність у касах.

НБУ за тиждень продав 200 мільйонів доларів для втримання курсу валют.

Відео Валютні гойдалки: давно небачене зростання курсу викликало ажіотаж серед українців

Після кількамісячного зниження курсу долара останні дні спостерігалося його стрімке зростання. Валюта піднялась у ціні майже на гривню. І одразу з'явився дефіцит у валютних обмінниках. Що далі буде з курсом - у сюжеті.  

Валютні гойдалки: давно небачене зростання курсу викликало ажіотаж серед українців

Залиште свій коментар

Вибір редакції