Путін готовий прокачувати газ через Україну замість Білорусі

Україна виявилася втягнутою у газовий конфлікт між Москвою та Мінськом: в російському уряді українську ГТС розглядають як "запасний плацдарм".

Росія готова "у разі потреби" переорієнтувати постачання газу до Європи і замість газотранспортної системи Білорусі використовувати для транзиту українську трубу.

Таку можливість озвучив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін на засіданні президії російського уряду під час обговорення загострення газового конфлікту з Білоруссю.

Путін визнав, що існує технічна можливість несанкціонованого відбору газу з трубопроводу "Ямал – Європа", який проходить через територію Білорусі.

"Що стосується загрози несанкціонованого добору з газової труби "Ямал - Європа", що проходить територією Білорусі, така технічна можливість є. Є можливість переорієнтації цих потоків у разі потреби на інші маршрути, у тому числі через ГТС України", - заявив він.

Путін нагадав, що добовий обсяг постачання за цим маршрутом європейським споживачам становить 65,5 млн куб. м, а річний - 33 млрд куб. м.

За його словами, зараз через українські трубопроводи прокачується близько 105 млрд куб. м на рік. "Можливості ГТС України набагато ширші. Прокачували і 120, і 130 млрд куб. м, і трохи більше. Але сподіваюся, що до цього не дійде", - зазначив Путін.

Також прем'єр Росії попередив про можливості скорочення поставок газу Білорусі більш ніж на 85%, але додав, що поки Росія це робити не буде.

Нагадаємо, Росія скоротила експорт палива в Білорусь на 15% з 10 ранку 21 червня. У Міненерго Білорусі вже підтвердили, що стали отримувати менше газу, але запевнили, що забезпечать безперебійний транзит. Але при цьому в Мінську зауважили, що якщо постачання газу в республіку скоротяться не на 15, а на 85%, то транзит палива до Європи буде обмежений.

У Росії вважають, що Білорусь винна "Газпрому" близько 200 мільйонів доларів, оскільки в 2010 році продовжила платити за паливо за минулорічною ціною. 18 червня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що ніякого боргу перед "Газпромом" у його країни немає. При цьому він пояснив, що у Мінська є гроші і у разі потреби він готовий заплатити.

Раніше про втягнення України в газовий конфлікт між Москвою та Мінськом повідомили джерела в українському уряді. Є дані, що "Укртрансгаз" ще 17 червня отримав запит на обробку альтернативних варіантів постачань газу з РФ.

Читайте також:

Росія залучила Україну до газової війни з Білоруссю

Білорусь назвала термін погашення газової заборгованості

Росія скоротила постачання газу в Білорусь

Білорусь пригрозила зривом транзиту російського газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: