Путін назвав Тігіпка "хорошим товаришем" і покликав спільно інвестувати

Сергій Тігіпко і російський прем'єр Володимир Путін обговорили перспективи розширення інвестиційного співробітництва України та Росії.

Росія і Україна мають усі можливості для розширення інвестиційного співробітництва. Таку думку висловили голова уряду РФ Володимир Путін і віце-прем'єр України Сергій Тігіпко на інвестиційному форумі "Росія кличе!", організованому "ВТБ Капітал".

"На даний момент ми обговорюємо з нашими українськими партнерами можливість об'єднання в суднобудуванні, авіабудуванні, атомному машинобудуванні, і там можуть бути необхідними взаємні інвестиції. Мені здається, що це дуже перспективна і цікава сфера докладання наших зусиль, інтелектуальних та інвестиційних", - сказав Путін.

Зі свого боку український віце-прем'єр Тігіпко заявив, що Київ вже ухвалив низку рішень з дерегуляції економіки, що позитивно позначаться на інвестиційному кліматі. "Ми чітко розуміємо, що нам потрібні інвестори, які зараз зможуть прийти на наш ринок, і ми хотіли би для них створити дуже хороші умови", - сказав Тігіпко, повідомивши, що в Україні вже на 76% скорочені ліцензовані види діяльності. За словами Сергія Тігіпка, всі ліцензії в Україні стали безстроковими, вдвічі зменшено кількість контролюючих організацій.

Путін підтвердив готовність Росії продовжити підтримку економіки України, зокрема через МВФ. "Ми завжди підтримували Україну в МВФ і маємо намір робити це і в майбутньому, особливо якщо бачимо такі по-справжньому амбітні та сміливі плани з модернізації економіки", - підкреслив Путін.

Подальший діалог Путіна і Тігіпка, які сиділи в президії форуму, мав дружній формат і був позитивно сприйнятий присутніми в залі інвесторами.

Зокрема, Володимир Путін серед перспективних напрямків співробітництва назвав будівництво. "Ми таких грошей ніколи раніше не вкладали, скажімо, на забезпечення житлом військовослужбовців. Йдеться про десятки мільярдів рублів, 50-80 мільярдів", - продовжив російський прем'єр. "От якби ви були присутні на нашому ринку, були б інвесторами, то отримали би ці замовлення всередині країни", - зазначив він.

"Все-таки ви до нас більше прийдете, - напівжартома відповів Тігіпко. - Інвестувати українським компаніям в російський ринок особливого сенсу немає. Якихось проблем особливих немає. Ми мали проблеми п'ять років тому, які були викликані насамперед політикою - я вважаю політикою України, - і я можу сказати, що багато українських компаній через це страждали, серйозно страждали".

Російський прем'єр відповів, що постраждали і російські компанії, і закликав Тігіпка все ж таки подумати про інвестиції в Росію: "Дозволю собі не погодитися з колегою і хорошим товаришем. Мені здається, сенс інвестувати в російську економіку з боку українських партнерів все одно є, і не тільки в нафтогазовий сектор. Ви все-таки подумайте, куди українські компанії могли би вкластися: у будівельний сектор, наприклад".

Читайте також:

Тігіпко і Путін бачать перспективи для інвестиційної співпраці України та Росії

Тігіпко розповів росіянам, що уряд збирається розпродати

Тігіпко: "Сильна Україна" націлена на ліберальні реформи, які потрібні країні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: