Путін обіцяє влітку дешевий газ

Глава російського уряду прогнозує, що до літа 2009 року ціна на блакитне паливо обов’язково впаде.

Прем'єр Росії Володимир Путін відкинув звинувачення в тому, що збільшення обсягів поставок російського газу до Європи надасть Москві можливість диктувати європейським споживачам ціни.

"Ми не нав'язуємо жодних цін. Мало хто з європейських громадян знає, що ці ціни складаються і залежать напряму від ринкових цін на нафту і нафтопродукти. Від нас ці ціни жодним чином не залежать. Висока ціна на нафту - висока ціна на газ. Ціни на нафту і нафтопродукти падають - падають і ціни на газ", - сказав він в інтерв'ю німецькому телеканалу ARD.

Путін спрогнозував, що до літа 2009 року ціна на газ обов’язково впаде.

"Ціна неминуче впаде протягом цього року у зв'язку з тим, що наприкінці попереднього ціни на нафту впали", - сказав прем'єр.

За його словами, це відбудеться із запізненням на 5-6 місяців. Тому, на його думку, "якщо на когось і треба злитися, то на нафтових спекулянтів, які торгують не реальним продуктом, а папірцями".

Як відомо, у грудні 2008 року ціна на нафту знизилася майже втричі - до 50 доларів за барель. Крім того, експерти прогнозують падіння ціни на нафту до 30 доларів за барель в I кварталі 2009 року.

9 січня прем'єр-міністр Чехії Мірек Тополанек припустив, що ціна російського газу для Європи може знизитися до 250 дол. за 1 тис. куб. м.

Нагадаємо, в Україну паливо з Росії наразі не поставляється через відсутність угоди на 2009-й рік. Москва вимагає від Києва платити за газ "європейську ціну" – 450 дол. за 1 тис. куб. м. Натомість, за підрахунками вітчизняних фахівців, прийнятна вартість становить 205 доларів.

Читайте також:

Найбезглуздіші економічні прогнози року
Ціна на газ для Європи може впасти до 250 доларів
Росія почала газову війну, щоб дискредитувати Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: