Путін пояснив, чому для Білорусі газ дешевший, ніж для України

Російський прем'єр заявив, що між РФ і Білоруссю встановлено правило, згідно з яким не стягується 30% вивізне мито на газ.

Білорусь купує газ дешевше, ніж Україна, оскільки входить в інтеграційні об’єднання з Російською Федерацією.

Про це заявив прем’єр-міністр Росії Володимир Путін заявив на спільній прес-конференції з прем’єр-міністром України Миколою Азаровим у Москві.

"У чому різниця? Чому в Білорусі газ на третину дешевший? А тому, що ми з Білоруссю будуємо Союзну державу і будуємо Митний Союз. І між РФ і Білоруссю встановлено правило, згідно з яким ми не стягуємо вивізне мито на газ - 30%", - сказав Путін.

"Ось вам і різниця в ціні, ось вам і інтерес з погляду інтеграції на пострадянському просторі", - додав він.

Разом з тим Путін запевнив, що РФ зі всіма партнерами - у тому числі і з Білоруссю - переходить на європейські принципи формування ціни на газ. "Різниця в тому, що для Білорусі ми встановили поетапний перехід - у кілька років" - сказав Путін, відзначивши, що такий перехідний період був і для України - зокрема, минулого року Україна мала знижку в 20%, але цього року Україні знижок немає.

Крім того, Путін заявив, що в самій РФ відбувається перехід на європейські принципи формування ціни на газ для російських споживачів, проте це робиться поступово.

В першому кварталі 2010 року Україна платити за тисячу кубометрів російського газу $305, тоді як Білорусь - $168.

Нагадаємо, голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер повідомив, що ціни на газ для України залежатимуть у тому числі і від обсягів газу, що купується. Про це він заявив у ході зустрічі із Миколою Азаровим, який 25 березня прибув до Москви на переговори з питань перегляду газових домовленостей.

Читайте також:

Росія готова переглянути газові контракти з Україною

Азаров пообіцяв, що більше у російських компаній в Україні проблем не буде

Азаров готовий зробити все, щоб працювати з Москвою
 

ВідеоПутін пояснив, чому для Білорусі газ дешевший

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: