Путін прокоментував "газовий" борг РФ перед Україною та перемовини щодо транзиту

Дата публікації
Перегляди
14к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Путін прокоментував "газовий" борг РФ перед Україною та перемовини щодо транзиту

Фото: Associated Press

Росія зацікавлена в транзиті газу територією України.

Президент Росії Володимир Путін заявив що визнає рішення Сткогольмського арбітражу щодо газового боргу перед Україною, але вважає його політично мотивованим.

Про це він сказав під час пресконференції 19 грудня

Звертаю вашу увагу, що частина наших резервних коштів вкладені в українські цінні папери. Три мільярди доларів. Щодо газу, це чуттєва тема, ми хочемо вирішити цю проблему. Я переконаний, що це рішення Стокгольмського суду має політичний характер.

Водночас Путін додав, що визнає рішення суду та заявив, що РФ "шукатиме прийнятне для всіх вирішення, зокрема і для України" та пообіцяв зберігати транзит газу через Україну.

"Ми в цьому самі зацікавлені, це зручний маршрут. Український маршрут в Європу довший, ніж Балтійским морем, але вигідний для нас. Ми також готові постачати газ до України за знижкою 25% і тоді можна було б для кінцевого споживача знизити", - додав Путін.

Як повідомлялося, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу. Так само на початку березня в "Газпромі" попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною.

У липні 2018 року "Нафтогаз" подав до Стокгольмського арбітражу другий позов проти "Газпрому". Українська компанія вимагає переглянути тариф на транзит газу від березня 2013 року, також від російської сторони вимагається відшкодування 12,5 млрд доларів. Російський "Газпром" своєю чергою подав позов про розірвання з "Нафтогазом" контракту на транзит. Стокгольмський арбітраж поєднав обидва позови в одну справу.

Раніше у "Нафтогазі" розповіли, як змусять "Газпром" сплатити борги за Стокгольмський арбітраж. Компанію цікавлять акції, якими володіють росіяни.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
14к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація