Путін відмовився від ідеї повністю припинити транзит газу через Україну

Водночас він вимагає гарантій надійності.

Президент Росії Володимир Путін не відмовляється від транзиту газу через Україну. Про це він заявив під час великої прес-конференції сьогодні, 17 грудня.

"Не впевнений, що треба переривати український транзит. Але всі вимагають, щоб "Північний потік" відповідав низці вимог. Йдеться про надійність, ринковий характер функціонування газотранспортної системи. Чи можуть наші українські партнери зробити те, що роблять наші європейські колеги? Якщо так, ми продовжимо працювати", - сказав він.

Щодо "Північного потоку" (який йде в обхід України), Путін зазначив, що його можливості Росії ще стануть в пригоді.

"Північний потік ще не заповнений на 100 відсотків, але це можливості, які нам ще знадобляться. Південний потік ми готові реалізувати, але нам не дозволили. Нас поставили в незручне становище, нам не дали цього зробити. Дивує беззуба позиція болгарського керівництва. Вони щороку отримували 400 млн доларів за транзит. Не хочуть - не треба", - заявив російський лідер.

Реалізація "Турецького потоку", за словами президента РФ, зрештою залежить не від Росії.

"Ми почали говорити про "Турецький потік". Не від нас це залежить врешті-решт. Нам потрібно, аби Єврокомісія надала письмові гарантії того, що ці маршрути не тільки можливі для реалізації, а й є пріоритетними", - розповів він.

Нагадаємо, раніше "Газпром" визнав поразку і заявив, що транзит газу буде проходити через Україну. Заступник голови правління "Газпром" Валерій Голубєв сказав, що у Росії немає іншого способу, крім транзиту газу через Україну.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: