Путін вирішив позбавити "Газпром" монополії

Поки що лише на внутрішньому ринку "Газпром" перестане бути монополістом, але й монополія на зовнішньому не вічна, натякнув глава уряду РФ.

Монополія на реалізацію російського газу на зовнішньому ринку буде збережена, тоді як на внутрішньому Кремль буде прагнути до того, щоб забезпечити рівний доступ до системи газопроводів для всіх виробників.

Такий прогноз на середньострокову перспективу озвучив Володимир Путін, зазначивши по другому пункту, що це робиться для того, щоб "Газпром" був в змозі виконувати свої зобов'язання по довгострокових експортних контрактах та залученню інвестицій в інфраструктуру.

На інвестиційному форумі ВТБ прем'єру було поставлено питання: "Чи можна очікувати в газовій галузі приватизаційної реформи, подібної з проведеною з електрогалуззю"?" Свою відповідь глава уряду почав з провокаційною фрази: "Чекати, звичайно, можете", потім, зробивши паузу, щоб погасити сміх, видав уточнення, що побудував свою відповідь так навмисно, щоб дискусія була жвавішою. "Питання, звичайно, не пусте, ми в Росії, так само як і скрізь, бачимо негативні явища, пов'язані з надмірною монополізацією в тому чи іншому секторі економіки, і газова сфера тут мало чим відрізняється від будь-якої іншої", - зауважив він, перерахувавши огріхи: надмірне адміністрування, неефективний менеджмент, відсутність необхідної гнучкості на ринках, корумпованість. При цьому Путін уточнив, що ця репліка не про сам "Газпром", а в цілому про проблеми, пов'язані з монополізмом, "хоча і в" Газпромі "теж це присутнє".

За його словами, у найближчі роки Росія, як і планувалося, буде намагатися лібералізувати внутрішній газовий ринок, що, зокрема, забезпечить незалежним виробникам доступ до системи газопроводів, в даний час відкритий лише "Газпрому "Проте криза ускладнила цю задачу, - визнав прем'єр РФ. - Тут є певні складнощі, пов'язані з падінням попиту усередині країни і у наших основних партнерів за кордоном. Доступ до труби означає збільшення обсягу видобутку, а збільшення обсягу видобутку означає зниження ціни".

Нагадаємо, що поки про зниження ціни на газ для України мова не йде. Хоча офіційний представник російської компанії Сергій Купріянов повідомив, що "Газпром" має намір дотримуватися домовленості, досягнутої між Україною та Росією щодо незастосування штрафів у зв'язку з недобором газу українською стороною.

Читайте також:

"Газпром" пообіцяв не штрафувати Україну

"Газпром" намагається зв'язати контрактами українські ПСГ

"Газпром" боїться, що в України закінчаться гроші

"Газпром" не турбуватиме Україну до виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: