Путін замахнувся на подвоєння ВВП Росії

Путін планує за 10 років збільшити ВВП Росії у два рази.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявив про необхідність через десять років підвищити ВВП на душу населення майже в два рази.

"Ми ставимо перед собою амбітну мету - вже через десять років Росія повинна увійти до п'ятірки найбільших економік світу. А ВВП на душу населення повинен піднятися з сьогоднішніх 19 тисяч доларів до відмітки 35 тисяч доларів на людину", - заявив російський прем'єр.

Нагадаємо, в 2003 році Путін, що на той момент був президентом Росії, поставив перед урядом завдання подвоїти ВВП країни за десять років. У 2004 році Путін скорегував зазначені терміни, заявивши, що підвищення ВВП в два рази треба добитися вже до 2010 року.

У результаті завдання подвоєння ВВП виявилося невиконаним, у тому числі через кризу, яка в 2009 році привела до скорочення російської економіки на 7,9%. У січні 2011 року фахівці аудиторсько-консалтингової фірми ФБК підрахували, що ріст реального ВВП з 2001 по 2010 рік склав 59,2%.

У ФБК тоді ж відмітили, що завдання по збільшенню ВВП Росії в два рази могло б вважатися виконаним, якщо оцінювати ВВП в доларах і в номінальному вираженні (у поточних цінах). У 2007 році колишній міністр економічного розвитку Герман Греф заявляв, що економіка країни в доларовому еквіваленті з 2000 по 2006 роки виросла в три рази.

Путін також відмітив, що добитися різкого підвищення ВВП на душу населення і входження Росії в п'ятірку найбільших світових економік неможливо за рахунок сировинної моделі розвитку.

Читайте також:

Путін знає ім'я наступного президента Росії - "Вам сподобається!"

Росія пустить в обхід України газ для Чехії та Німеччини

Американцям порадили обережніше вести бізнес у Росії

Товарообіг між Україною та Росією зріс до рекордного рівня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: