Путін запевнив, що Росія буде захищатись від українських товарів

За словами Путіна, у питання приєднання України до Митного союзу немає ніякої політики, і Україна сама повинна визначитися, вигідно їй це чи ні.

Насильно "затягувати" в Митний союз нікого не можна, але Росія буде захищати інтереси своїх виробників. Про це заявив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін за підсумками переговорів з українським колегою Миколою Азаровим.

"Тут немає ніякої політики, Україна сама повинна визначитися, вигідно їй це чи ні", - заявив Путін.

Він нагадав, що в даний час мова йде про входження України в зону вільної торгівлі з ЄС. Путін представив ситуацію, коли європейці обмежать доступ на свій ринок будь-яким "чутливим" товарам українського виробництва, а Україна, навпаки, у відповідності з домовленостями змушена буде для європейських товарів свій ринок відкрити.

"Що ми повинні будемо робити? Ми повинні будемо забезпечити захист зовнішніх кордонів Митного союзу від проникнення на наш ринок таких товарів, яким діватися буде нікуди", - сказав глава російського уряду.

Він підкреслив, що російська влада повинна буде «захищати свого національного виробника".

У свою чергу прем'єр України Микола Азаров повідомив, що Київ виробить принципи, які дозволять їй "нормально взаємодіяти" з Митним союзом. Він нагадав, що президент Віктор Янукович створив спеціальну робочу групу для розробки стратегії взаємодії України з Митним союзом у форматі "3+1".

"Уряд буде тримати це питання під постійним контролем", - запевнив прем'єр.

За словами Путіна, Росія готова включитися в роботу робочої групи.

"Ми готові найактивнішим чином включитися в цю роботу, і подивитися, де й що можливо зробити, як Україна може включитися у цей процес", - заявив глава уряду РФ.

Він підкреслив, що не треба забувати про прагматичний бік, адже 34% товарообороту України припадає на Росію. Між двома країнами існує така кооперація, якої немає між багатьма країнами ЄС, зазначив Путін.

Нагадаємо, напередодні глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що вступ України до зони вільної торгівлі з ЄС викличе нові санкції з боку Митного союзу.

Як повідомлялося, прем’єр Микола Азаров сподівається, що угоду про зону вільної торгівлі між Україною з Євросоюзом буде підписано до жовтня.

Читайте також:

Митний союз застосував до України санкції

Україну звинуватили у зриві угоди про вільну торгівлю в СНД

Азаров: Україні потрібна вільна торгівля як з ЄС, так і з Митним Союзом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: