Путін зірвав вступ Росії до СОТ

Керівник російського уряду вирішив підвищити мито на автомобілі, тим самим зменшивши шанси Росії на вступ до Світової організації торгівлі.

Заявка Росії на вступ до Світової організації торгівлі опинилася під загрозою після того, як російський прем'єр-міністр Володимир Путін оголосив про плани підвищення мит на автомобілі.

Як сказав російський прем'єр в інтерв'ю The Financial Times, західним партнерам було запропоновано домовитися таким чином: "Ми зараз нічого не будемо робити в напрямку підвищення митних зборів. Але ось вам часовий графік: в такі-то роки ми почнемо поступово піднімати митні тарифи, спочатку на ввезення уживаної техніки, потім поступово будемо підвищувати митні збори і на нові автомобілі, готову продукцію".

При цьому влада не хоче підривати іноземний бізнес в Росії.

"Приходьте до нас і розвертайте тут своє виробництво", - сказав Путін.

Плани Путіна загрожують заявці Росії на вступ до СОТ, яка розглядається з 1993 року.

За умовами, узгодженими зі Світовою організацією торгівлі, Росія повинна знизити тарифи на імпорт автомобілів з нинішніх 30% до 15% протягом семи років з моменту вступу.

Фахівці з питань торгівлі шукають уточнення зауважень Путіна.

Цього літа високопоставлені чиновники передрікали, що будуть вітати Росію зі вступом до СОТ на початку 2011 року.

"Я був дуже здивований. За угодами з СОТ, було б нормально підняти тарифи для старих автомобілів, але не нових", - цитує видання слова Олексія Портанського з Інституту торгової політики Вищої школи економіки.

Читайте також:

Україна попросила в СОТ більше часу на адаптацію

Світовий банк: Україні треба підвищити комунальні тарифи одразу вдвічі

Росії залишилося зробити три кроки до СОТ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: