Рада доручила уряду збільшити акцизи без підвищення цін

Парламент ухвалив поправку, що зобов'язує забезпечити надходження від акцизів без підвищення роздрібних цін на товари й послуги.

Верховна рада поставила за обов'язок Кабінету міністрів забезпечити надходження до бюджету акцизних зборів без підвищення роздрібних цін на товари й послуги.

За прийняття в цілому законопроекту №6337 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (у частині оподатковування)" проголосувало 246 депутатів при 226 мінімально необхідних.

Парламент, розглядаючи в другому читанні цей законопроект, що передбачає підвищення ряду акцизів, ухвалив запропоновану главою Компартії Петром Симоненком поправку, що зобов'язує Кабмін у рамках передбачених законом "Про цінове регулювання" повноважень забезпечити надходження від акцизів без підвищення роздрібних цін на товари й послуги.

При цьому Рада не підтримала пропозицію міністра фінансів Федора Ярошенка зобов'язати Кабмін забезпечити надходження від акцизів при стабільності роздрібних цін на соціально значимі товари й послуги, визначені закріпленими в держбюджеті-2010 макроекономічними показниками.

Як повідомлялося, 20 травня Верховна рада підвищила акцизи на пиво, горілку, деякі вина, бензини, сигарети, а також в 5 разів збільшила збір за використання поверхневих і підземних вод для виробництва напоїв.

Водночас, депутат від Партії регіонів Віталій Хомутинник повідомив, що у зв'язку з підвищенням акцизів на бензин, тютюнові та алкогольні вироби ціни на основні групи товарів в Україні зростуть на 10-30%. У той же час, Міністерство фінансів планує завдяки новому закону додатково отримати 9 мільярдів гривень до держбюджету вже цього року.

Читайте також:

Через підвищення акцизів ціни в Україні зростуть на 30%

В Україні підвищено акцизи на алкоголь, сигарети і бензин

Експерти: до кінця року 95-й бензин подорожчає до 10 гривень за літр

Уряд збільшить податок на питну воду: "на полицях" продукт подорожчає вдвічі

ВідеоРада доручила уряду збільшити акцизи без підвищення цін

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: