Рада дозволила держзакупівлі без тендерів

Верховна рада дозволила проводити державні закупівлі без проведення тендерів.

Верховна Рада скасувала обов'язкове узгодження здійснення державних закупівель в одного учасника у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі. Бюджетним установам і держпідприємствам фактично дозволил обходити вимогу проводити публічні тендерні процедури. Законопроект підтримали 231 депутат при мінімально необхідних 226.

Рада виключила відповідні норми із закону "Про здійснення державних закупівель".

Також парламент розширив перелік, за яким замовник може застосовувати дану процедуру, зокрема до переліку увійшли закупівлі на товарних біржах і закупівлі при припиненні господарської діяльності, у тому числі й у разі банкрутства.

Крім того, Рада розширила перелік умов договору про закупівлю, які можуть змінюватися до виконання сторонами своїх зобов´язань у повному обсязі.

Якщо чинне законодавство передбачає єдину умову - скорочення обсягів закупівлі, то парламент також встановив ще низку умов - зміна ціни товару (у разі якщо це не призведе до збільшення суми договору і відбулося не раніше 3 місяців після його підписання), збільшення терміну дій договору і виконання його зобов'язань у випадку об'єктивно підтверджених обставин, в тому числі і форс-мажорних.

Рада передбачила підвищення штрафу для посадових осіб, які порушують законодавство, що регулює процедуру державних закупівель, з 300-700 (5,1-11,9 тис. гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 700-1 000 (11,9-17 тис . гривень) неоподатковуваних мінімумів.

У той же час, якщо порушник повторить подібні дії впродовж року після накладення штрафу, на нього накладається повторний штраф, який підвищується з 700-1 000 (11,9-17 тис. гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 1 000-1 500 (17-25,5 тис. гривень) неоподатковуваних мінімумів.

Крім того, депутати відмовилися від свого наміру зобов'язати державні підприємства при проведенні процедур закупівель керуватися нормами порядку, затвердженого урядом, замість закону "Про здійснення державних закупівель".

Також депутати скоротили кількість документації про держзакупівлі, яка повинна оприлюднюватися в обов'язковому порядку, зокрема документацію конкурсних торгів, а також протоколи розкриття конкурсної документації.

Депутати від опозиції вважають, що скорочення публікованих документів робить процедуру держзакупівель менш прозорою й ускладнює можливість оскарження процедур, і запропонували залишити норми чинного законодавства, але більшість не підтримала цю пропозицію.

Нагадаємо, що у квітні міністр МВС Анатолій Могильов заявив, що йому президент Віктор Янукович дав команду "саджати" через крадіжки в держзакупівлях. А також повідомив, що міліція буде контролювати всі великі тендери.

Читайте також:

Ревізори оцінюють збитки від держзакупівель в 10 мільярдів

Могильов: Янукович дав наказ "саджати"

Чиновникам дозволять польоти без тендерів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: