Рада дозволила віддавати Фірташу борги будь-якою ціною

Закон, що забороняв використання бюджетних грошей і запасів газу для повернення грошей RosUkrEnergo, провалено.

Верховна рада 17 листопада провалила закон, що мав заборонити використання бюджетних коштів, а також коштів, отриманих від міжнародних фінансових організацій, для повернення газових боргів компанії Дмитра Фірташа RosUkrEnergo. Таким чином, Україна змушена буде будь-якою ціною шукати кошти для розрахунків з RosUkrEnergo.

За законопроект "Про забезпечення енергетичної безпеки України" проголосували 138 з 417 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Законопроект, запропонований депутатом від БЮТ Сергієм Соболєвим, також передбачав заборону передачі природного газу, придбаного для використання споживачами, для виконання зобов'язань держави, що випливають із рішень Стокгольмського арбітражу у справі НАК "Нафтогаз" проти RosUkrEnergo.

Як відомо, Стокгольмський арбітражний трибунал у червні виніс рішення у тривалій суперечці між компанією RosUkrEnergo, співласником якої є Дмитро Фірташ, і НАК "Нафтогаз України" відносно експропріації "Нафтогазом" у січні 2009 року 11 млрд кубометрів газу, що належав RosUkrEnergo.

Рішення суду підтверджує, що спірний обсяг газу був вилучений "Нафтогазом" з порушенням умов контракту, і що "Нафтогаз" зобов'язаний повернути RosUkrEnergo 11 млрд кубометрів газу, та додатковий обсяг газу у розмірі 1,1 млрд кубометрів як неустойку за порушення умов контракту.

Опозиція намагалась в липні ввести мораторій на повернення боргів RosUkrEnergo за рахунок бюджетних коштів, але правляча більшість провалила відповідний законопроект.

Читайте також:

Україна погодилася повернути Фірташу газ

Ще один суд визнав незаконним передачу Україні газу Фірташа

Кабмін відмовився від компенсацій RosUkrEnergo за рахунок бюджету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: