Рада дозволить громадянам забирати гроші з проблемних банків

Депутати вважають, що введена у проблемний банк тимчасова адміністрація - це не причина не повертати людям їхні депозити.

Мораторій на задоволення вимог кредиторів проблемних банків з тимчасовою адміністрацією не поширюватиметься на фізичних осіб.

Про це йдеться в законопроекті, зареєстрованому вчора, 15 березня, у Верховній раді.

Цей документ готові підтримати дві найбільші парламентські фракції, але практична реалізація нової схеми неможлива: у проблемних банків немає грошей на виплати, впевнені експерти.

Партія регіонів запропонувала парламенту зняти мораторій на виплату вкладів фізичних осіб проблемними банками. Тимчасовий адміністратор зобов'язаний буде "у повному обсязі забезпечити виконання зобов'язань банку перед фізичними особами-вкладниками (окрім афільованих осіб)", йдеться в законопроекті "Про внесення змін до закону "Про банки і банківську діяльність", зареєстрованому в Раді.

Автор законопроекту, депутат від ПР Владислав Лук'янов вважає, що "фізичні особи – найвразливіша частина вкладників".

"Часто вони не можуть відстояти свої інтереси в суді. Якщо вводиться тимчасова адміністрація, то банк вже "лежить" і люди повинні мати право забрати свої гроші", - говорить депутат. – "Введення тимчасової адміністрації може бути початком банкрутства, при якому забрати кошти встигають лише найсильніші компанії і афільовані особи, а звичайні громадяни залишаються ні з чим".

Депутат вважає, що внески слід повертати за рахунок рекапіталізації або рефінансувань Нацбанку. За даними НБУ, на 1 січня обсяг депозитів фізичних осіб в 11 банках з тимчасовою адміністрацією склав 26,03 млрд грн.

Стаття 85 закону, яка дозволяє НБУ вводити в банках з тимчасовою адміністрацією піврічний мораторій на задоволення вимог кредиторів, залишається незмінною. Це означає, що мораторій поширюватиметься тільки на юридичних осіб.

"Ми підтримаємо законопроект, але його потрібно допрацювати. Введення тимчасової адміністрації означає, що держава через Нацбанк бере контроль над банком. Держава переслідує мету встановити довіру до банківської системи, а це можна зробити, лише дозволивши вільне вилучення грошей вкладниками", - упевнений депутат Юрій Полунєєв (БЮТ).

Нацбанк запропоновану схему не підтримує.

"Незрозуміло, за рахунок чого банк виконуватиме зобов'язання, якщо тимчасова адміністрація вводиться у зв'язку з їх невиконанням. Використовуючи інструмент мораторію, адміністрація акумулює кошти, щоб потім виплачувати депозити", - говорить директор юридичного департаменту Нацбанку Віктор Новиков. – "Вона оцінює ситуацію і вирішує, що проводити – оздоровлення або ліквідацію. Рефінансувати проблемні банки, які потім будуть ліквідовані, - не вихід".

Банкам з тимчасовими адміністраторами складно повертатиме кошти фізосіб. "Банки, в які вводиться тимчасова адміністрація, не здатні виконувати зобов'язання, тому що у них немає коштів. Це не означає, що вони не хочуть платити, їм просто нічим. Зрозуміло, що потрібно захищати інтереси вкладників, але це безвихідна ситуація", - вважає тимчасовий адміністратор банку "Київ" Віктор Мироненко.

Читайте також:

 Бізнесмени готуються до подальшого знецінення гривні

В Україні втричі впав попит на іномарки

Уряд позичить у громадян півмільярда гривень

Ющенко радіє, що гривня вже півтора місяця стабільна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: