Рада надала Податковій функції слідчої служби

Органи Державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

 Народні депутати більшістю голосів проголосували за статтю 75 другого розділу Податкового кодексу, яка включає позапланові й фактичні перевірки. За відповідне рішення проголосувало 248 депутатів.

У статті 75, зокрема, зазначається, що органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях платника податку.

Документальна випроба перевіряє своєчасність, достовірність і повноту нарахування та сплати усіх передбачених кодексом податків та зборів. Також ця процедура перевіряє дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Окрім цього, за цією нормою Податкова зможе перевіряти дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення та оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

У свою чергу, документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби, проте проводиться за наявності обставин, які визначає документ.

Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.

Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби.

Фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника.

Норми кодексу, що пов'язані з перевірками, викликали бурхливу дискусію в сесійній залі за участі депутатів більшості та опозиції.

"Документ й надалі розвиває фактичні перевірки, які раніше називалися контрольними. Вони дозволяють перевіряти не тільки документи, але й інші предмети. Власне кажучи, всі інші юридичні факти це питання оперативно-розшукової діяльності. А Податкова має займатися документами", - заявила депутат НУ-НС Ксенія Ляпіна.

За ії словами, всі сфери, які має перевіряти Податкова, є в документальних перевірках. "Категорично не можна припускати будь-які інші предмет перевірки ніж документи. Інакше ми виводимо Податкову в ранг слідчої служби", - зазначила Ляпіна.

Вона наголосила також, що податкові органи, відповідно до змін, отримують "неприродні" функції з перевірки трудових відносин.

Нагадаємо, в Раді триває розгляд нового Податкового кодексу. Депутати розглянули й проголосували за перший розділ проекту Податкового кодексу у другому читанні.

Тим часом під Верховною радою тривають акції протесту підприємців. Представники парламентської коаліції зустрілись з лідерами громадських організацій, які влаштували пікет.

Читайте також:

Депутати ухвалюватимуть Податковий кодекс ще два дні

Підприємці звернулися до Януковича і закидали Раду пляшками і помідорами

Азаров назвав Податковий кодекс "подарунком для підприємців"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: