Рада НБУ назвала дії регулятора щодо націоналізації "ПриватБанку" запізнілими

Рада Нацбанку каже, що на докапіталізацію "ПриватБанку" за оцінками НБУ держава вже витратила еквівалент майже 5% ВВП.

Рада Національного банку України назвала дії регулятора в ситуації з націоналізацією "ПриватБанку" запізнілими.

Про це сказано у висновках Ради НБУ "Про діяльність Правління Національного банку України щодо розвитку банківської системи та окремих нормативних актів з питань банківської діяльності".

"Рада Національного банку констатує недостатню роботу правління Національного банку щодо забезпечення нагляду за діяльністю ПАТ КБ "ПриватБанк". Запізнілі дії правління Національного банку не сприяли прийняттю своєчасних заходів щодо стабілізації ситуації і мінімізації фінансових втрат", - йдеться в документі.

Рада НБУ нагадала, що в кінці 2016 року, з огляду на фінансовий стан "ПриватБанку", Національний банк визнав його неплатоспроможним.

На той момент Національний банк визначив загальну потребу банку в докапіталізації на суму 148 млрд гривень. З огляду на системну важливість банку для фінансового сектора та економіки "ПриватБанк" був націоналізований.

ВідеоМіжнародний аудит показав чималу кількість проблемних кредитів "Приватбанку"

У Раді Нацбанку відзначають, що при цьому на докапіталізацію "ПриватБанку" за оцінками НБУ держава вже витратила еквівалент майже 5% ВВП.

З огляду на ухвалене в другій половині червня 2017 рішення про додаткову докапіталізацію цього банку на суму 38,5 млрд гривень, зазначені витрати держави можуть вирости до близько 7% ВВП.

"У результаті входження держави до капіталу ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" її частка в банківському секторі України сягнула більше половини, зокрема, за чистими активами – 56%, за депозитами населення – 62%, що є одним з основних системних ризиків банківської системи", - йдеться у висновках Ради.

Як уже повідомлялося, Генеральна прокуратура України відкрила кримінальні справи через можливе доведення тоді ще комерційного "ПриватБанку" до банкрутства. Про це 4 липня на прощальній прес-конференції сказав голова правління нині вже державного "ПриватБанку" Олександр Шлапак, який кілька днів тому заявив про своє звільнення з цієї посади. 

Залиште свій коментар