Рада НБУ оцінила, скільки Україна втратила від банківської кризи 2014-2016 років

За період 2014 – 2016 років було визнано неплатоспроможними 90 банків, активи яких до кризи становили близько третини активів усієї банківської системи.

Упродовж останніх років банківська система України зазнала докорінних змін.

Про це сказано у висновках Ради НБУ "Про діяльність Правління Національного банку України щодо розвитку банківської системи та окремих нормативних актів з питань банківської діяльності".

Зазначається, що це частково зумовлювалося несприятливою економічною кон'юнктурою на тлі військового конфлікту та втрати значної частини економічного та інфраструктурного потенціалу, більш ніж трикратним падінням курсу гривні, і, як наслідок, значними втратами платоспроможності бізнесу та населення. Таким чином, це різко загострило старі проблеми вітчизняного банківського сектору.

Своєю чергою, системна банківська криза 2014-2016 років призвела до немалих фінансових втрат держави, бізнесу, населення, про що свідчать офіційні оцінки Національного банку.

"Прямі фіскальні витрати України на подолання наслідків кризи банківського сектору вже сягнули 14% ВВП, що перевищує відповідні витрати понесені під час фінансово-економічної кризи 2008-09 років, тоді як загальні втрати економіки від кризи наразі становлять 38% ВВП", - йдеться у висновках Ради НБУ.

ВідеоВР та президент не можуть звільнити Гонтареву до кінця літа

За таких обставин Національний банк вдався до проведення "очищення" банківського сектору. Так, за період 2014 – 2016 років було визнано неплатоспроможними 90 банків, активи яких до кризи становили близько третини активів усієї банківської системи.

Нагадаємо, Рада Національного банку України назвала дії регулятора в ситуації з націоналізацією "ПриватБанку"запізнілими.  У Раді Нацбанку відзначають, що при цьому на докапіталізацію "ПриватБанку" за оцінками НБУ держава вже витратила еквівалент майже 5% ВВП. З огляду на прийняте в другій половині червня 2017 рішення про додаткову докапіталізації цього банку на суму 38,5 млрд гривень, зазначені витрати держави можуть вирости до близько 7% ВВП. 

Залиште свій коментар