Рада остаточно відхилила закон про реструктуризацію валютних кредитів

Парламент не спромігся подолати вето на закон.

Під час сьогоднішнього засідання Верховна Рада остаточно відхилила закон "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті", який передбачав перерахунок позик за курсом долара, що втричі-вчетверо менший за нинішній.

Цей популістський закон парламент ухвалив ще на початку липня минулого року. Його жорстко розкритикував президент Петро Порошенко, зазначивши, що дія закону просто б знищила банківську систему та завдала б величезного удару по економіці. У грудні президент наклав вето і відправив закон назад у Раду, яка не змогла подолати вето. Тож документ вважається остаточно відхиленим.

"За даними НБУ, фізичним особам-резидентам України надано кредитів в іноземній валюті на суму 4,28 мрд доларів, сума всіх іпотечних кредитів становить 2,16 млрд доларів. Конвертація валютних кредитів за курсом 5,05 грн за 1 долар, тобто за курсом, який був на момент укладення більшості кредитних договорів, завдасть банківській системі збитків на суму понад 76 млрд гривень", – наголосив півроку тому Порошенко.

Потім пояснив, що для виконання лише першої частини популістського закону необхідно було б закупити 7-10 млрд доларів, а це більше, ніж був золотовалютний резерв України на той час. Водночас Порошенко наголосив, що задоволення потреб 65 тисяч осіб, які неспроможні розрахуватися за свої кредити, за рахунок усіх платників податків є несправедливим.

 

Закликаю Уряд, НБУ і банківські асоціації якомога швидше сісти за один стіл в нашому парламентському комітеті, щоб напра...

Опубліковано Сергеєм Рыбалкою 27 січня 2016 р.

Нагадаємо, ще рік тому, за півроку до появи самого закону, МВФ зобов'язав президента ветувати закон про реструктуризацію валютних кредитів.

Тим часом окремі комерційні банки з власної ініціативи почали "пробачати" валютні кредити та переводити їх у гривні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: