Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про "кешбек" для боротьби з фальшивими чеками: як це працюватиме

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У разі придбання контрабандного товару українці зможуть повернути кошти за товар.

Верховна Рада України готує до голосування в другому читанні проекти законів 1073 та 1053-1, які були підтримані парламентом 12 вересня. Якщо парламентарі їх ухвалять - кожен українець зможе поскаржитись на продавця, який не видав фіскальний чек за товар, та отримати за це грошову винагороду від держави на повну вартість покупки.

Про це йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Приблизно третина усього українського імпорту побутової техніки та електроніки - контрабанда.

"Там середнє співвідношення – 31%. Тобто на один долар легального імпорту припадає 31 цент контрабандних поставок в Україну", - пояснює економіст Ukraine Economic Outlook Григорій Кукуруза.

Нелегальні товари перетинають кордон не лише в таємних нішах автомобілів або через підземні ходи під прикордонною лінією. Комерційні партії дроблять на маленькі, які цілком законно ввозять українці під виглядом товару для власного користування. А по український бік кордону – знову об’єднують та ухиляються від оподаткування.

"Ніхто не забороняє людині по закону сюди ввезти 10 телефонів однакових для власного користування. І довести, що цей товар - це партія можливо лише в тому випадку, коли він їх реалізовує", - зазначає директор Департаменту митної політики Міністерства фінансів Олександр Москаленко.

І часто українці й гадки не мають, що купують нелегальний та небезпечний товар. Так, на сайті порівняння цін за запитом "пральна машина" від одного відомого бренду пошуковик показує наявність товару і ціни, хоча офіційно ця модель в Україну не завозиться.

Останнє дослідження центру експертиз "Тест" показало - лише 11 з 20 онлайн-магазинів та 8 з 16 - офлайн - надають своїм покупцям фіскальний чек. Хоча зобов’язані це робити всі без виключення. Також часто онлайн-магазини не вказують жодної інформації про продавця на сайті. Через що притягти їх до відповідальності майже неможливо.

"Як демонструє статистика Держпродспоживслужби: через відсутність ідентифікації продавця в Мережі відсоток скарг споживачів, які можуть задовільнитись як результат перевірок - це біля одного відсотка", - підкреслює експерт Олександр Васильчук.

А на фіскальному чеку вся ця інформація є. Щоб хоч якось боротись з продавцями-аферистами і спонукати всіх видавати фіскальні документи, в парламенті в першому читанні ухвалили закони згідно з якими ошуканий покупець зможе отримати кешбек. Тобто якщо вам видали не фіскальний чек - можна скаржитись. Тоді недобросовісний підприємець сплатить штраф, а з штрафу держава сплатить вам компенсацію.

"Якщо продавці працюють в білу, платять всі податки, то для таких продавців кешбек не страшний", - зазначає співзасновник бренду "Фокстрот" Валерій Маковецький.

Та чи з'явиться справедливе покарання за невидачу фіскального чеку та чи запрацює кешбек - залежить від Верховної Ради. Вже скоро парламентарі мають голосувати за проєкт відповідного закону у другому читанні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції