Рада попередньо ввела мито на експорт зерна

Парламент одобрив мито у розмірі 9-14% на експорт зерна до 2012 р і збільшенні плати за користування надрами в 1,5 разу.

Верховна Рада України прийняла за основу зміни до Податкового кодексу, згідно з якими вводиться 9-14% мито на експорт зерна до 2012 р, збільшується плата за користування надрами в 1,5 разу, по видобутку нафти і газу - на 7,14%. Проект закону підтримали 236 народних депутатів.

Слід зазначити, що парламентарі мали намір ухвалити законопроект за основу і в цілому, але у зв'язку з масштабною дискусією, що розгорілася в сесійному залі, прийняли його тільки в першому читанні.

Зокрема, документом передбачається до 1 січня 2012 р встановити ставки вивізного (експортного) мита на пшеницю (9%), ячмінь (14%), кукурудзу (12%).

Як мовиться в пояснювальній записці, законопроект розроблений з метою додатково притягнути податки, збори і інші платежі до державного бюджету України.

Нагадаємо, що ще 6-го квітня в уряді запевняли, що мають наміру подовжувати обмеження на експорт зернових, включаючи квотування його, після 1 липня 2011 року. Про це заявляв міністр агрополітики і продовольства Микола Присяжнюк.

Чиновник відмітив, що упевненість в стабільності внутрішнього ринку після зняття обмежень з'явилася завдяки механізму форвардних закупівель.

Читайте також:

Аграрії втратили на обмеженні експорту зерна 4,5 мільярда доларів

Азаров замінить зернові квоти на мито

Кабмін вирішив ще раз "подоїти" експортерів зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: