Рада повернула пеню за несплату компослуг

Закон передбачає, що нарахування і стягнення пені за несвоєчасну оплату компослуг здійснюється на суму заборгованості, яка утворилася, починаючи з 1 січня 2011 року.

Парламент повернув нарахування і стягнення пені за прострочення оплати житлово-комунальних послуг.

За прийняття в цілому законопроекту № 7013 проголосувало 255 нардепів.

Закон передбачає, що нарахування і стягнення пені за несвоєчасну оплату компослуг здійснюється на суму заборгованості, яка утворилася, починаючи з 1 січня 2011 року.

В документі зазначається, що через відсутність санкцій за несплату ЖКП підприємства ЖКГ не мають можливості впливати на населення для зменшення заборгованості за послуги.

Автори законопроекту - уряд, стверджують, пеня не вплине на соціально незахищені верстви населення, оскільки вони отримують субсидії.

Рада заборонила стягувати пені в 1996 році у зв'язку з масовими затримками виплати заробітних плат і пенсій.

14 липня Кабінет міністрів прийняв рішення про підвищення субсидії населенню на оплату житлокомунпослуг у зв'язку з підвищенням з 1 серпня НКРЕ цін на газ для населення в середньому на 50% до 72,54-295,41 коп / куб. м.

Нагадаємо, громадські організації вважають, що з прийняттям нового Житлового кодексу права і свободи українців порушуватимуться.

Проектом Житлового кодексу планується повернути стягування пені з боржників по оплаті житлово-комунальних послуг у розмірі 0,1% від оплачуваної суми, допускається примусове виселення з житла громадян у разі несвоєчасної сплати або несплати кредиту, узятого на придбання житла.

Читайте також:

Уряд: пеня стимулюватиме українців вчасно сплачувати за комуналку

Рада відклала розгляд Житлового кодексу на 2011 рік

Новий Житловий кодекс: українців примусово виселятимуть з квартир

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: