Рада прийме нові податки до кінця тижня

До кінця тижня депутати планують прийняти новий Податковий кодекс. Його основні положення будуть діяти вже з 1 січня 2011 року.

Чотиримісячна епопея прийняття Податкового кодексу виходить на фінішну пряму. 16 листопада парламент розпочне розгляд документа в другому і вирішальному читанні.

Планується, що основні положення кодексу будуть діяти вже з 1 січня 2011 року.

Одна з ключових норм проекту - про єдиний податок. На даний момент право працювати на ньому мають приватні підприємці з річним оборотом не вище 500 тис. грн.

У варіанті кодексу, прийнятому в першому читанні, цю цифру знизили до 300 тисяч, проте тепер Мінфін і податкова пішли на компроміс: при обороті в 300-600 тисяч можна залишатися на єдиному податку, але завівши собі касовий апарат (виділяється державою) і товарно- касову книгу.

Ще одна істотна зміна стосується взаємодії підприємств з "єдиноподатниками": якщо раніше оплату їхніх послуг проводили за статтею "витрати", то тепер будуть розплачуватися з прибутку. Це зроблено для того, щоб підприємствам було невигідно оформляти своїх співробітників як "єдинників" (і не платити податки на зарплату).

Проте ефекту від неї може виявитися замало. По-перше, податок на прибуток у 2011-му за новим кодексом буде 23% (з зниженням до 2014-го до 16%), а це все одно удвічі менше, ніж податки з зарплат, по-друге, підприємства з оборотом до 3 млн. взагалі на 5 років отримують ставку податку на прибуток 0%, тобто їм буде все одно - проводити послуги "єдинників" як витрати або як доходи.

Ще один момент - введення перевірки трудових відносин: тепер у кожного реалізатора повинні бути на руках трудовий договір, накладна - що власник товару передав йому на реалізацію саме цей товар.

У новому ПК не буде щорічного транспортного збору (ТЗ), який зараз стягують з власників транспортних засобів (для найпоширеніших легкових авто з об'ємом двигуна до 1,6 л він становить до 80 грн./рік). Тепер ТЗ новому власнику доведеться платити один раз - при купівлі авто.

Скасування ТЗ компенсують подорожчанням бензину, ввівши акциз на паливо (50 євро/т), що, за розрахунками експертів, підніме його ціну на 40-60 коп./л. Це перекриє економію водіїв на скасуванні ТЗ.

Не вирішено питання, як бути з тими, хто звільнений від оплати ТЗ - учасники ВВВ, бойових дій, чорнобильці. Ймовірно, пільговикам з автомобілями видадуть талони терміном дії 1 рік на бензин або гроші на його покупку з розрахунку 100-200 л / місяць (на них можна проїхати 1000-2000 км).

У новому ПК повинні затвердити податок на розкіш - високі податки на квартири площею понад 120 кв.м. Не віднесені до розкоші приватні господарства від 250 до 500 кв.м (наприклад, у господаря є великий корівник), а ось понад 500 м - віднесені.

Профільний комітет ВР пропонує вважати розкішшю авто, мотоцикли і яхти ціною понад 50 тис. євро (550 тис. грн.). Під цю вартість не підпадають спортивні яхти і мотоцикли, якими володіють небагаті люди. А ось особисті вертольоти хочуть-таки обкласти податком у 10% від їх залишкової вартості.

Минулу пропозицію про зниження прибуткового податку з нинішніх 15% до 13% для тих, хто заробляє менше двох мінзарплат (1814 грн.) Щоб компенсувати недонадходження до бюджету, підвищать прибутковий податок з 15% до 16% для одержувачів 5-10 мінзарплат (до 9070 грн.) і до 17% - для тих, хто має більше 10 мінзарплат.

Страхкомпанії переведуть на загальну систему оподаткування з 1.01.2012, а в 2011-му вони, як і раніше, будуть платити 3% від страхових премій (зібрана з застрахованих сума грошей).

Розроблено механізм автоматичного відшкодування ПДВ через 20 днів після його сплати. Для цього фірма повинна відповідати 15 умовам, головні з яких: вона не повинна бути банкрутом, повинна не мати боргів зі сплати податків, в ній повинно бути не менше 20 співробітників з окладами в 2,5 мінзарплати (2268 грн.) і більше.

Читайте також:

На мітинг проти Податкового кодексу до Києва підпільно з'їжджаються підприємці

ПР: прийняти Податковий кодекс ніхто не завадить

Оприлюднено доопрацьований проект Податкового кодексу

Заради Податкового кодексу депутати працюватимуть ночами

Уряд передумав різко знижувати податки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: