Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада ухвалила закон про реформу зеленої енергетики

Депутати відмовились ухвалювати скандальну поправку.

У Верховній Раді ухвалили законопроект про реформи у зеленій енергетиці, він став результатом багатьох компромісів між представниками галузі виробництва електроенергії з ВДЕ. 

"Тепер ми зможемо уникнути дефолту, а сектор стане більш прозорим і привабливим для інвесторів в довгостроковій перспективі. Це результат більш, ніж року колективної роботи депутатів, бізнесу, уряду, ринку, міжнародних організацій, експертів і нашого Офісу" - заявив представник Офісу Національної інвестиційної ради Констянтин Чижик.

Він додав, що коли була зібрана перша робоча група в лютому 2018, весь ринок тоді був занепокоєний результатами, які можуть нашкодити галузі. У цьому законі була передбачена поправка, яка насторожувала учасників ринку - вона забороняла встановлювати домашні сонячні електростанції на землі. Але Верховна Рада відмовилась ухвалювати поправку.

Зазначається, що у поправці йшлося про те, що власникам домашніх СЕС для отримання «зеленого» тарифу на продаж електроенергії, забороняється встановлювати сонячні панелі на землі. Так, депутати пропонували, щоб сонячні панелі домашніх СЕС розміщувались виключно на дахах будинків.

У Держенергоефективності повідомляли, що кількість домашніх сонячних електростанцій в Україні зросла у 375 разів за останні 4 роки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції