Рада розблокувала підписання ключового закону для завершення земельної реформи

Дата публікації
Перегляди
496
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рада розблокувала підписання ключового закону для завершення земельної реформи

Фото: Pexels

Нардепи не підтримали жодну з постанов про скасування результатів голосування за "земельний" закон.

Верховна Рада відхилила 12 постанов щодо "земельного" законопроєкту (№2194), таким чином розблокувавши підписання ключового документу для проведення земельної реформи. Це дозволяє передати землі за межами населених пунктів у комунальну власність.

Це сталося під час пленарного засідання Верховної Ради 19 травня. 

“Всі постанови відхилені, тому закон може підписуватись і направлятись Президенту України”, - заявив перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук. Всього в ВР внесли 12 постанов про скасування результатів голосування за відповідний закон (№№2194-П - 2194-П11). Нардепи не підтримали жодну з них.

Нагадаємо, 28 квітня Рада у другому читанні та в цілому ухвалила закон №2194 щодо проведення земельної децентралізації. Він є ключовим для проведення земельної реформи. 

Документ передбачає передавання державних земель за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) у комунальну власність сільських та міських рад або територіальних громад. Також їм передаються повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності.

Законопроєкт також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю — громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни й особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року. Відповіді на поширені запитання щодо ринку землі — читайте у нашому матеріалі.

Новини України: у Раді планують розглянути два законопроєкти земельної реформи

Новини України: у Раді планують розглянути два законопроєкти земельної реформи

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
496
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація