Рада розгляне відтермінування запровадження вільного ринку електроенергії – Герус

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це питання буде винесене на голосування 4 червня.

Верховна Рада України розгляне питання відтермінування запровадження в країні вільного ринку електроенергії, яке заплановане на 1 липня.

Про це у своєму Facebook написав представник президента у Кабміні Андрій Герус.

"Усім зрозуміло, що новий ринок непідготовлений, він не зможе працювати із 1 липня. Немає готових протестованих ІТ-платформ, немає повного вторинного законодавства, збережена велика монополізація ринку. Очевидно, із перших днів такого ринку буде збій систем, непрогнозовані цінові стрибки, неможливість функціонування енергетики у правовому полі, можливі відімкнення електроенергії, зокрема для об`єктів критичної інфраструктури. Спікер парламенту А.Парубій пообіцяв поставити у вівторок на голосування законопроект про відтермінування ринку", - розповів він.

Водночас, за словами Геруса, уряд та, зокрема, міністр енергетики Ігор Насалик вважають, що вводити новий ринок електроенергії можна.

"Багато депутатів орієнтується на позицію уряду, який несе відповідальність за цю реформу. За негайне безумовне введення нового ринку виступає і ДТЕК, які виступають сильним драйвером багатьох процесів. Побачимо, що буде із голосами завтра", - зазначив представник президента.

Розширена нарада РНБО - про три енергетичні кризи, які хочуть створити для України. У п`ятницю відбулася розширена...

Опубліковано Andriy Gerus Понеділок, 3 червня 2019 р.

Нагадаємо, заступник голови Служби безпеки України Іван Баканов, який тимчасово виконує обов'язки голови спецслужби, заявив про загрозу держбезпеці від впровадження ринку електроенергії з 1 липня. Раніше керівник державного підприємства "Укренерго" Всеволод Ковальчук заявив, що запуск ринку електроенергії може створити ризик для народу. На його думку, одним із факторів нестабільності є низький рівень конкуренції через відсутність великої кількості виробників на ринку. Це може призвести до неконтрольованого збільшення ціни. 

Народний депутат Сергій Сажко із ним не згоден і запевняє, що тарифи населення після запуску ринку електричної енергії у липні нинішнього року не зміняться. За його словами, всі гравці на ринку електроенергії готові до запуску ринку електроенергії. Крім того, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг виконала величезну роботу по синхронізації законодавства з європейськими нормами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції