Рада схвалила продаж "зернових" квот на аукціонах

Як зазначалося в ході обговорення законопроекту, його прийняття дозволить наповнити державний бюджет.

Український парламент має намір дозволити аукціонний продаж квот, встановлених Кабінетом міністрів на експорт-імпорт деяких видів продукції, зокрема, зернових.

За внесення відповідних змін до закону про зовнішньоекономічну діяльність (щодо продажу квот на аукціонах), у вівторок у першому читанні проголосували 249 народних депутатів при необхідному мінімумі 226 голосів.

Як зазначалося в ході обговорення законопроекту, його прийняття дозволить наповнити державний бюджет.

Згідно з документом, рішення про продаж квот на аукціонах приймає Кабінет міністрів за поданням Мінекономіки з визначенням порядку продажу квот.

Як повідомлялося, на початку жовтня віце-прем'єр Борис Колесніков заявив, що Україна у разі ухвалення рішення про необхідність обмежити експорт зерна для забезпечення власної продовольчої безпеки буде продавати квоти на експорт на аукціоні.

На засіданні 4 жовтня уряд ввів до 31 грудня 2010 року квоти на експорт 2,7 млн. тонн зерна, в тому числі на пшеницю - 0,5 млн. тонн, ячмінь - 0,2 млн. тонн, кукурудзу - 2 млн. тонн, жито і гречку - по 1 тис. тонн.

За відсутності законодавчої бази для продажу квот уряд затвердив порядок її розподілу, відповідно до якого ліцензії на експорт зерна будуть видаватися відповідно до рекомендацій спеціально створеної Мінекономіки комісії і на підставі заявок, поданих охочими експортувати зерно.

Міністерство економіки 20 жовтня почало прийом таких заявок.

Читайте також:

Уряд продасть експортні квоти зернотрейдерам на аукціоні

Уряд продовжить експортні квоти на жито та гречку

Уряд почав прийом заявок на експорт зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: