Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада схвалила проведення аудиторської діяльності в Україні за стандартами Євросоюзу

За відповідний закон проголосувало трохи більше половини складу парламенту.

Верховна Рада ухвалила закон "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність". Відповідно до нього норми національного законодавства у сфері аудиторської діяльності приводяться у відповідність з законодавством ЄС.

За ухвалення в цілому відповідного законопроекту № 6016-д проголосували 229 депутатів, передає Укрінформ.

Цей закон визначає правові засади аудиту фінансової звітності, провадження аудиторської діяльності в Україні та регулює відносини, що виникають під час її провадження.

Аудиторам забороняється безпосередньо займатися іншими, не сумісними з аудиторською діяльністю, видами підприємницької діяльності. Разом із цим аудитори можуть займатися громадською, освітньою, викладацькою та науковою діяльністю, підготовкою публікацій з отриманням відповідної винагороди.

Згідно з законом, усі аудитори та суб’єкти аудиторської діяльності підлягають суспільному нагляду.

Відповідальним за здійснення суспільного нагляду за аудиторською діяльністю в Україні є Орган суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, який має складається з Ради нагляду за аудиторською діяльністю та Інспекції із забезпечення якості.

Рішення про дострокове припинення повноважень членів Ради Аудиторської палати України та рішення щодо делегування нових членів до Ради Аудиторської палати України приймає з'їзд аудиторів.

Передбачено, що закон набуде чинності від 1 січня 2018 року та запрацює від 1 жовтня 2018 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції