Рада схвалила урядовий проект Податкового кодексу

Запропонований Кабінетом міністрів Податковий кодекс схвалено в першому читанні. За ухвалення проголосували 247 депутатів з 374 зареєстрованих в залі.

Верховна рада підтримала в першому читанні запропонований Кабінетом міністрів Податковий кодекс.

За ухвалення за основу постанови №6509 проголосували 247 депутатів з 374 зареєстрованих в залі.

"За" проголосували з фракції Партії регіонів 169 народних депутатів, з фракції БЮТ – 22, НУ-НС – 7, КПУ – 27, Блоку Литвина – 19, позафракційні – 3.

Альтернативний проект №6509-1, внесений на розгляд ВР опозицією, не ставився на голосування у зв'язку з ухваленням урядового варіанту.

Документ, зокрема, передбачає зниження податку на прибуток підприємств на 5 п.п. з 25% до 20% в 2011 році і його подальше щорічне зниження на 1 п.п. до 17% в 2014 році.

Проект також передбачає поетапне зниження ставки податку на додану вартість у період з 2012 до 2014 рік з 20% до 17% (з 1 січня 2012 року - з нинішніх 20% до 19%, з 1 січня 2013 року - з 19% до 18%, а з 1 січня 2014 року - з 18% до 17%)

Базова ставка податку на дохід фізичних осіб, відповідно до проекту Податкового кодексу, становить 15% бази оподатковування, водночас для низки випадків установлюється подвійна ставка податку на доходи фізосіб (30%)

Подвійна ставка буде поширюватися на доходи, нараховані як виграш або приз (крім державної грошової лотереї) на користь резидентів або нерезидентів, за подвійною ставкою будуть сплачувати податки фізособи-нерезиденти (за всіма отримуваними доходам).

За ставкою 10% будуть обкладатися податком зарплата шахтарів, працівників шахтобудівних підприємств, працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб.

Проект кодексу також передбачає введення з 2013 року податку 5% на доходи, отримувані фізособами від розміщення коштів на депозитному або поточному банківському рахунку.

Відповідно до проекту кодексу, скасовуються 10 місцевих податків і зборів (комунальний податок, збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг, збір за право використання місцевої символіки, збір із власників собак, збір за видачу ордера на квартиру, збір за участь у перегонах на іподромі, збір за виграш на перегонах на іподромі, збір з осіб, які беруть участь у грі на тоталізаторі на іподромі, збір за право проведення кіно- і телезйомок, збір за проведення місцевого аукціону, конкурсного розпродажу та лотерей).

Проект також передбачає введення місцевого туристичного збору в розмірі 0,5-1% від вартості нічлігу в місцях тимчасового проживання.

Крім того, дія транспортного податку, відповідно до проекту кодексу, буде поширюватися на літаки й вертольоти.

Проект також передбачає звільнення від оподатковування 80% прибутку підприємств, отриманого від продажу на митній території України енергозберігаючого обладнання.

Проект Податкового кодексу містить 19 розділів (495 сторінок).

Відзначимо, що опозиція критикує даний проект за відсутність обіцяного проекту на розкіш.

Читайте також:

БЮТ не знайшов у Податковому кодексі обіцяний Азаровим податок на розкіш

Новий Податковий кодекс передбачає 5-річні податкові канікули

Уряд ухвалив новий Податковий кодекс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: