Рада списала борги підприємств ПЕК перед бюджетом на 24 млрд гривень

Прийнявши законопроект №8351, Рада списала борги за газ теплопостачальних підприємств, НАК "Нафтогаз України" та її дочірніх підприємств, що утворилися станом на 1 січня 2010 року.

Верховна рада списала борги підприємств паливно-енергетичного комплексу на суму понад 24 млрд гривень перед державним бюджетом, а також відповідні взаємні борги підприємств ПЕК.

За прийняття в цілому законопроекту №8351 проголосувало 253 депутати, законопроекту № 8352 - 263 депутати при мінімально необхідних 226.

Прийнявши законопроект №8351, парламент списав борги за природний газ (у тому числі реструктуризовані) теплопостачальних підприємств, газопостачальних підприємств, Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" та її дочірніх підприємств, що утворилися станом на 1 січня 2010 року.

Також списуються борги компанії "Газ України" перед "Нафтогазом" у межах сум, списаних теплопостачальним підприємствам і облгазам, а також заборгованості підприємств ПЕК за пенями і штрафами, нарахованим їм на борги за газ, спожитий ними з 1 січня 1997 року по 1 січня 2011 року.

Крім того, списанню підлягають борги за електроенергію станом на 1 січня 2010 року обленерго перед ДП "Енергоринок" в обсягах, які не перевищують обсяги заборгованостей, списаних раніше в рамках реструктуризації, а також борги "Енергоринку" перед енергогенеруючими компаніями в обсягах, які не перевищують обсяги, які були реструктуризовані раніше.

Також парламент списав борги "Енергоринку" за електроенергію перед компанією "Укренерго", а також зобов'язання ДП за плату на будівництво вітрових електростанцій.

Прийнявши у цілому законопроект №8352, Рада внесла зміни в Податковий кодекс і списала борги підприємств ПЕК перед держбюджетом, включаючи податкову заборгованість.

Зокрема, парламент списав податковий борг "Нафтогазу" та її дочірніх підприємств станом на 1 січня 2011 року (крім боргу за ПДВ під час митного оформлення газу), а також окремі борги облгазів перед бюджетом і грошові зобов'язання, які виникнуть у зв'язку із застосуванням механізму списання.

Списанню також підлягають штрафні санкції і пені з ПДВ під час розмитнення газу, податковий борг обленерго перед бюджетом, визначений станом на 1 січня 2011 року, і низку інших заборгованостей.

Відповідно до пояснювальної записки, обсяг таких боргів підприємств ПЕК перед держбюджетом оцінюється в понад 24 млрд гривень.

Нагадаємо, у січні Рада повторно продовжила строк погашення заборгованості за енергоносії підприємствами ПЕК до 1 січня 2013 року.

Читайте також:

Російський газ для України подорожчає до 400 доларів

"Нафтогаз" скоротив збитки на 50%

Україна шукає альтернативу російському газу за прикладом США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: