Рада ухвалила новий Бюджетний кодекс

Документом передбачена децентралізація управління державними фінансами, зокрема, передача 8 загальнодержавних податкових норм на місцевий рівень.

Верховна рада 8 липня ухвалила урядову нову редакцію Бюджетного кодексу, на основі якої планується розробити державний бюджет на 2011 рік. За відповідне рішення проголосували 245 нардепів.

Крім того, депутати ухвалили рішення розділити ухвалений закон про внесення змін до Бюджетного кодексу на два закони: Бюджетний кодекс та пов'язані з його ухваленням зміни до інших законодавчих актів.

Нова редакція Бюджетного кодексу визначає процедури розгляду і прийняття закону про державний бюджет, а саме: визначено два читання, замість існуючих трьох, що збільшує період його доопрацювання до другого читання.

Документом передбачена децентралізація управління державними фінансами, зокрема, передача 8 загальнодержавних податкових норм на місцевий рівень, і право розпорядження на місцях 25% від зібраного податку на прибуток.

Крім того, нова редакція документа передбачає значне скорочення кількості місцевих та державних податків, а також спрощення процедури їх адміністрування.

Проект Бюджетного кодексу доповнено нормами щодо ефективного управління фінансовими ресурсами і боргом.

Зокрема, конкретизовані умови та особливості здійснення операцій з державним і місцевим боргом, залученням державних і місцевих запозичень, визначено перелік джерел фінансування дефіциту бюджету.

Читайте також:

БЮТ: нова редакція Бюджетного кодексу звужує функції парламенту

Парламент не прийняв Бюджетний кодекс 

Янукович вимагає переписати Бюджетний кодекс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: